Celebrity po štyridsiatke: Odkukajte ich triky na skvelú formu!

Sandra Bullock a George Clooney

SITA

Na plátnach kín či televíznych obrazovkách nás známe ženy aj muži neraz doslova očaria svojimi vynikajúco udržiavanými postavami. Za ich výzorom sa určite skrýva aj práca odborníkov zo skrášľovacej brandže, ale aj pravidelné cvičenie. Chcete sa im aspoň z časti priblížiť alebo sa inšpirovať? Tu sú naše tipy!

Patrick Dempsey

Patrick Dempsey (45): Vášnivý bicyklista

Patrick Dempsey známy zo seriálu Chirurgovia spája príjemné s užitočným. Posilňuje síce aj so závažiami, ale viac kalórii spáli jednoznačne bicyklovaním. Pre časopis Mens´ Health prezradil, že týždenne rád prejde okolo 130 kilometrov. Jazdou na bicykli môžete  – samozrejme podľa terénu a rýchlosti šliapania, spáliť až 500 kalórii za hodinu, niet sa teda čo čudovať, že je herec vo skvelej forme.

Sandra Bullock

Sandra Bullock (47): Cvičí každý deň

Postavu by jej mohlo závidieť množstvo mladších žien, Sandra však priznáva, že nič nie je zadarmo. „Cvičím Pilatesa, kickbox, zdvíham závažia. Keď som v Austine, behám alebo jazdím na bicykli. Ak môžem cvičiť každý deň, tak to robím,“ povedala. Herečka tiež prezradila, že nie je typ, ktorý „sladké nemusí“. Naopak, miluje sladkosti, vie však, že všetko niečo stojí – v jej prípade hodiny cvičenia.


Tiež by vás mohlo zaujať: Čudné záľuby celebrít: Špicľovanie, písacie stroje a chrobáky!


George Clooney

George Clooney (50): Jogín ako vyšitý

Herec s charakteristickou farbou vlasov nebol vždy taký zdravý, ako by sa mohlo zdať. Vo svojom živote mal problémy napríklad s maláriou, napriek tomu je však v skvelej forme. A čo je jeho tajomstvom? Bikram jóga. ,,Každý má vo svojom živote rok, počas ktorého zostarne o desaťročie. Ale ja si s tým poradím,“ povedal pred pár rokmi a zatiaľ sa mu to darí na jednotku.

Michelle Pfeiffer

Michelle Pfeiffer (53): Má svoj vlastný mix

„Sú ženy, ktoré majú geneticky dané prekrásne telá a zdá sa, že nemusia ani cvičiť,“ vyjadrila sa herečka. „Ale ja medzi ne nepatrím. Cvičím a robím všetky tie správne veci… Spájam jedno s druhým, ale už sa neviem „hecnúť“ tak, ako kedysi.“ Blondínka si postavu udržiava kardiom, silovým tréningom a občas zdvíha aj závažia.


Tiež by vás mohlo zaujať: Chystáte sa na večierok? Celebrity vám poradia, čo na seba!


Hugh Jackman

Hugh Jackman (43): Uchvátil ho box

Hugh Jackman je aj po štyridsiatke kráľom každej pláže. Niet sa čo čudovať – jeho koníčky sú do veľkej miery práve fyzického charakteru. Denne pláva v oceáne a behá okolo 10 kilometrov plus venuje čas boxu. „Hodina boxu je to najlepšie cvičenie, aké môžete mať. Ak potrebujete zhodiť pár kíl a chcete to urobiť spôsobom, ktorý je ťažký ale pútavý a zábavný, box je tou pravou voľbou,“ prezradil nedávno pre Huffington Post.

Sheryl Crow

Sheryl Crow (49): Bicykel alebo beh

Cvičebnú rutinu známej speváčky si môžete vyskúšať aj vy. Každý deň aspoň hodinu behá alebo bicykluje. „Keď behám, nepočúvam hudbu. Chcem si utriediť myšlienky a sústredím sa na svoju formu,“ prezradila Sheryl. Popri tom cvičí aj v posilňovni viac menej klasické cviky ako napríklad brušáky.

 

Zdroj: SITA, SITA, Dora, celebritydietdoctor.com, health.com, cynthiapasquella.com
Odporúčame