Chcete pracovať z domu? Pozor na tieto nástrahy!

práca

photl.com

Mať flexibilnú pracovnú dobu a nemusieť kvôli práci každé ráno opúšťať múry domova – táto predstava aj vďaka súčasnej kríze láka čoraz viac ľudí. Ak k nim patríte aj vy, mali by ste si najskôr všetko dobre zvážiť. Aktuálny trh práce sa totiž doslova hemží ponukami, ktoré už na prvý pohľad zaváňajú podvodom. Poradíme vám, na aký typ inzerátov sa vám neoplatí ani reagovať.

„Asi pred dvoma rokmi som bol dlhodobo nezamestnaný, a tak som zo zúfalstva zareagoval na jednu ponuku práce na doma. Zaplatil som skoro 200 eur a domov mi prišla len hŕba cédéčiek s hlúposťami o marketingu,“ opisuje svoje negatívne skúsenosti 42-ročný Peter. Tak ako množstvo ľudí bez práce, aj on naletel na podvodný inzerát. Aby ste nedopadli rovnako, pred nasledujúcimi ponukami by ste sa mali mať na pozore.


Tiež by vás mohlo zaujať: Nestihli ste vyčerpať dovolenku? Zistite, kedy a ako si ju preniesť


Vyhnite sa naivným predstavám

Lepenie obálok, skladanie pier, prepisovanie textov či výroba bižutérie – to všetko na prvý pohľad vyzerá ako pomerne nenáročný a pohodlný spôsob privyrobenia si. V skutočnosti však ide o podvod, ktorý od vás vyžaduje vstupnú investíciu za materiál, registrovanie sa či akýsi štartovací balíček. Verte, že ak by sa takýto typ práce rentoval, Úrady práce by zívali prázdnotou. Nenechajte sa preto obalamutiť a žiadne registračné formuláre na internete nevypisujte. Riskujete totiž, že vám na adresu príde nechcený balíček s priloženou poštovou poukážkou.

Ponuky so závratným ziskom

Ak vám niekto ponúka 1000 eur a viac a v popise uvádza administratívnu činnosť, pričom nevyžaduje žiadne špecializované vzdelanie, dobre sa nad tým zamyslite. V prípade, že by bola táto ponuka seriózna, nie je potrebné pre ňu vytvárať inzerát. Záujemcov je predsa viac než dosť. Problém zvyčajne spočíva v tom, že zaplatíte nemalé sumy za najrôznejšie školenia v oblasti finančníctva. Chodiť nahodený v obleku či kostýme je síce fajn, horšie to však býva s tým, čo nasleduje. Výsledok, ktorý sa od vás očakáva, je totiž čo najväčšia kôpka podpísaných zmlúv. Klienti však sami od seba za vami behať určite nebudú, ale presne naopak!


Tiež by vás mohlo zaujať: Chodíte s nechuťou do práce? Možno trpíte syndrómom vyhorenia!


Nebezpečné „pyramídy“

Aj tieto ponuky sa vyznačujú vstupnou investíciou a vidinou rýchleho a vysokého zisku. Na rozdiel od predchádzajúcich dvoch však majú niečo naviac. Možnosť zapojiť vašich známych a získať isté percento z ich obratu. Čím viac ľudí nalákate, tým viac zarábate. Väčšinou sa takéto inzeráty točia okolo činnosti, ktorú poznáme pod pojmom multi level marketing. Nie všetky spoločnosti sú síce podvodné, prevažná časť však, bohužiaľ, áno. Hŕstka spoločností síce ponúka slušné finančné zabezpečenie, nie je to však hneď a zadarmo. Takýto typ práce vyžaduje istú dávku skúseností a veľmi aktívny prístup bez predsudkov.

Zdroj: photl.com, photl.com, Johnny
Odporúčame