Chcete vyzerať mladšie? Ide to aj bez skalpela!

Chirurgický zákrok

sxc.hu

Uponáhľané životné tempo a plno starostí nikomu z vás na kráse nepridá. Ak sa k tomu pridajú ešte aj nejaké tie roky navyše, naša tvár dostane poriadne zabrať. Zostarnutých, či zemskou príťažlivosťou skúšaných čŕt, sa však môžete zbaviť – a vyzerať tak aj o desaťročie mladšie.

Výraz vašej tváre hovorí za všetko. Podpísal sa na ňom celý váš doterajší život. A nevidíte to len vy, ale aj vaše okolie. Asi málokto z nás je spokojný so zostarnutým vzhľadom. Netreba však hádzať flintu do žita. Aj tento problém sa dá vyriešiť a to celkom rýchlo. Stačí sa poobzerať po nejakom dobrom salóne vo vašom okolí.

Chirurgicky, alebo neinvazívne?

Či už vás trápi ochabnutá koža na tvári, alebo vrásky, môžete sa ich zbaviť celkom jednoducho. Najprv si však musíte zvoliť metódu, ktorou si necháte tvár omladiť. Svojich problémov, sa môžete zbaviť buď pomocou skalpela, alebo iných alternatívnych metód, ktoré patria v súčasnosti ku pomerne rozšíreným a obľúbeným. A navyše vypnú vašu tvár bez preliatia čo i len  kvapky krvi.

Chirurgický facelift

Ide o zákrok, pri ktorom sa pokožka nareže, v prípade potreby, čo je najmä v dolnej časti tváre, resp. krku, sa odstránia jej prebytočné tukové časti. Najdôležitejším bodom celého zákroku je samotné vypnutie pokožky. Nebojte sa jaziev, pretože sú dobre ukryté pod bradou, alebo vo vlasovej časti hlavy. Nevýhodou chirurgického zákroku je dlhšia rekonvalescencia, bolestivosť a tiež finančná náročnosť. Vyjde vás v priemere asi na 1200 Eur. Výhodou je však rýchlejší a viditeľnejší efekt a jeho dlhšia životnosť.


Tiež by vás mohlo zaujať: Túžite vyzerať mladšie? Pomôcť vám môže operácia očných viečok


Chcete vedieť, ako budete vyzerať po zákroku?

Ľahnite si na chrbát, napríklad na posteľ a pozrite sa do zrkadla. Obraz v ňom vám napovie, ako asi bude vyzerať výsledok liftingu vašej tváre. Ak sa však bojíte skalpela a bolesti, vyskúšajte neinvazívne omladzovacie metódy, ktoré sa dajú realizovať už v mnohých salónoch po celom Slovensku. Určite preto nebude ani vo vašom okolí problém nájsť nejaké zariadenie, kde sa niečomu podobnému venujú.

Neinvazívne tipy

Predsa len, nie ste známa celebrita, tak načo si líhať pod nôž, keď sa to dá vyriešiť bezbolestne a ešte aj lacnejšie. Dnešná veda a technika napreduje míľovými krokmi a prináša hneď niekoľko možností. Napríklad:

  • fotorejuvenizácia – jedna z metód, ktoré sú úplne bezbolestné. Pracuje pomocou intenzívneho pulzného svetla, ktoré preniká hlboko do pokožky a vypína ju. Procedúra vás vyjde asi na 300 eur,
  • laserový mezolift – laser prenikne hlbšie do pokožky a vytvorí v nej mikrokanáliky, cez ktoré sa môžu účinné látky dostať hlbšie do pokožky. Do kože sa vpravuje kyselina hyalurónová, vitamíny, stopové prvky a aminokyseliny. Cena sa pohybuje tiež okolo 300 eur,

Tiež by vás mohlo zaujať: Chcete sa zbaviť vrások? Máte hneď niekoľko možností


  • botox lift – funguje tak, že sa oslabia svaly, ktoré ťahajú tvár smerom nadol. Zmenšuje tiež póry a aplikuje sa pomocou mikroinjekcií. Tento druh liftingu vás vyjde na 250-350 eur, podľa oblasti, ktorú chcete ošetriť,
  • dracula terapia – omladnúť sa už dá aj pomocou vlastnej krvi. Lekár vám pred zákrokom odoberie trochu vašej krvi, z ktorej vyselektuje vašu krvnú plazmu. Do nej pridá DNA aktivátor a túto zmes potom vpraví do pokožky, alebo pod hlbšie vrásky. Efekt trvá asi pol roka a jedna procedúra stojí okolo 120 eur,
  • thermage lifting – novinka, ktorá k nám prišla z Ameriky. Pomocou zahriatia sa vo vašej koži začne tvoriť nový kolagén. Výhodou je, že stačí iba jedno ošetrenie. Výsledky sú viditeľné hneď po ňom a stav tváre sa dokonca zlepšuje počas ďalších 4-6 mesiacov. Výsledok vydrží úctyhodných 5 rokov, ale vďaka tomu aj stojí až okolo 2000 eur.
Zdroj: sxc.hu, sxc.hu, Nela
Odporúčame