Chcete zubný strojček? Pozor na hygienu!

Slovenské dentálne dni

Incheba

Mať krásne rovné zuby nie len estetická záležitosť, ale aj otázka hygieny. Krivé zuby sa totiž ťažšie čistia a sú tak náchylnejšie ku vzniku zubného kazu. Ak ste sa rozhodli svoj chrup vylepšiť zubným strojčekom, mali by ste mať ešte pred jeho nasadením dokonale zvládnuté pravidlá dentálnej starostlivosti.

To je však len začiatok. Nositelia zubných strojčekov musia byť pripravení venovať svojim zubom pri čistení zhruba dvojnásobok času v porovnaní s ostatnými. Na trhu je viacero výborných pomocníkov, ktoré zabezpečia dôkladnú starostlivosť.

Základom čistenia by mala byť (ako aj v prípade zubov bez strojčeka) klasická zubná kefka, s ktorou treba vyčistiť všetky plochy zuba.

Nadstavbou, ktorá zabezpečí dočistenie ťažko dostupných miest, je jednozväzková zubná kefka. S jej pomocou je možné vyčistiť zuby naozaj dôkladne, pretože každý zub sa čistí zvlášť. Jej veľkou výhodou je, že nevyžaduje použitie zubnej pasty – úplne postačí voda.

Na odstránenie povlaku z medzizubných priestorov odborníci radia používať medzizubné kefky. Kým ústnu niť vie správne používať len málo ľudí, čistenie s medzizubnou kefkou zvládne každý. Jemné štetinky navyše v porovnaní s niťou odstránia oveľa viac povlaku. Medzizubná kefka dokáže vyčistiť chrup aj pod zámkami a drôtikmi strojčeka.

Nositelia strojčekov určite ocenia ústne sprchy. Prúd vody uvoľní zvyšky jedla aj tam, kam sa kefka nedostane. Jemný masážny tlak zasa podporí správne prekrvenie ďasien. Prúd vody pod tlakom dokáže dôkladne vyčistiť aj tie najnedostupnejšie miesta.

Kto chce mať nielen rovné, ale aj biele zuby, určite ocení prelomovú novinku – čiernu zubnú pastu. Jej farba pochádza z aktívneho uhlíka, ktorý zuby bieli prirodzene a bez poškodenia.

Všetky spomínané novinky a pomôcky nájdete na výstave Slovenské dentálne dni v bratislavskej Inchebe v termíne 1. a 2. októbra. Výstava ponúkne záujemcom o pekný a zdravý chrup všetko potrebné pre dôkladnú starostlivosť. Portfólio vystavovateľov zahŕňa portfólio zubné a medzizubné kefky, ústne vody, zubné sprchy a ďalšie produkty zubnej starostlivosti, ale aj najmodernejšie vybavenie pre stomatologické ambulancie a prístroje pre stomatológov a dentálnych hygienikov. Výstavu Slovenské dentálne dni doplnia zdravotnícke výstavy Slovmedica a Non-handicap. Viac na www.incheba.sk.

Zdroj: Incheba, Incheba, Incheba
Odporúčame