Hľadáte obuv, ktorá sa hodí ku všetkému a je nadčasová? Tieto topánky majú kráľovský pôvod

Chelsea topánky

Chelsea Boots by Vám zaručene nemali chýbať v šatníku (Zdroj: GettyImages)

Nájsť si dobré topánky chce niekedy poriadnu dávku šťastia. Univerzálnym kúskom počas jarných, jesenných ale aj zimných dní sú tie, ktorým sa hovorí Chelsea. Že ste o nich ešte nepočuli? Veľká chyba!

Vznik tohto štýlu

Možno mnohých prekvapí, ak povieme, že vynájdenie topánok Chelsea sa pripisuje obuvníkovi kráľovnej Viktórie. Chcel vytvoriť jednoduchú no peknú obuv a to sa mu podarilo. Kráľovná si ich zamilovala rovnako ako davy žien o niekoľko rokov neskôr. Odhliadnuc od ich šľachtického pôvodu, existuje dôvod, prečo sa stali tieto topánky akou klasikou. Sú pohodlné, dobre vyzerajú a dajú sa kombinovať k mnohým outfitom. Navyše, o nositeľke vypovedajú, že má dobrý vkus.

Chelsea topánky sa dajú spoznať veľmi jednoducho. Ide v podstate o nižšiu čižmu, ktorá nemá šnúrky. Po bokoch má častokrát gumu, aby sa lepšie obúvala. Vzadu z nich trčí menšia syntetická či kožená úchytka, ktorý slúži na obúvanie a vyzúvanie. Keďže nemajú šnúrky, zachovávajú si svoj elegantný vzhľad.

Ako vybrať tie správne?

Na trhu sa nachádza niekoľko variácií tejto obuvy. Vysoké, nízke, na platforme…. Nechýba množstvo farebných možností ani materiálov. Ženy v našej redakcii sa však zhodujú na tom, že ideálne Chelsea by nemali mať úplne tenkú podrážku.

Myslím si, že práve pri tomto type obuvi môžu ísť ženy do vyvýšenej podrážky, čiže do platformy. Vďaka rovnej podrážke zostávajú stále mimoriadne pohodlné a vám doprajú niekoľko centimetrov navyše,“ radí naša redaktorka Marcela.

Tie z originálnej kože vám vydržia aj niekoľko rokov. Navyše, sú odolnejšie pri zlom počasí. Tie v čiernom vyhotovení sú zároveň univerzálnejšie. Medzi najznámejšie modely, ktoré sú dostupné aj na Slovensku a majú prijateľnú cenu, patria tie od značky Dr. Martens, Vagabond, Steve Madden, Lasocky a mnoho ďalších.

Veľa možností kombinácií

Ďalšou nespornou výhodou tejto obuvy je jej ľahká kombinácia. Výborne vyzerajú:

  • s úzkymi džínsami v rovnakej farbe ako sú nohavice,
  • so širokými, avšak stále elegantnými šortkami a vzorovanými pančuškami,
  • s akýmkoľvek kabátom po kolená,
  • so skladanou sukňou a svetrom, doplnené rebelskou riflovou bundou a klobúkom,
  • v kombinácii s koženým oblečením.

Pozrite si niekoľko zaujímavých modelov v našej galérii. Ktorý sa vám najviac páči?

Sledujte náš Instagram

Zdroj: plnielanu.sk
Odporúčame