Chorvátska Makarská riviéra: Ideálne miesto pre vašu dovolenku!

Makarska

makarskainfo.com

Oblasť ležiaca na pobreží Jadranského mora v širokej zátoke, ktorú na severovýchode obklopuje polostrov sv. Petra a mys Osejava na juhovýchode, rozprestierajúca sa na ploche 60 km medzi mestami Brela a Gradac. Makarska riviéra leží na úpätí veľkolepého pohoria Biokovo, ktoré sa nad ňou vypína a pôsobí ako neprekonateľný ochranca. Táto oblasť dalmátskeho pobrežia sa nazýva slnečná perla, pretože má návštevníkom vždy čo ponúknuť.

Priezračne čisté azúrové more, dlhé pláže s drobnými bielymi kamienkami, neznečistená stredomorská príroda, prívetiví ľudia, zaujímavá kultúra, stačí jedna návšteva a oblasť si zamilujete. Nech už prídete na Makarskú riviéru z ktoréhokoľvek smeru, privítajú Vás uličky so starými domčekmi so zachovalou sedliackou architektúrou, a na pobreží nechýbajú najmodernejšie hotely, vily a domy v ktorých pulzuje moderný život v súlade s dedičstvom predkov. Makarská riviéra patrí medzi obľúbené dovolenkové destinácie Slovákov. Každoročne tu počas letných dní stretnete stovky, ba až tisíce slovensky hovoriacich turistov.

Keďže chorvátčina patrí medzi slovanské jazyky dohovoríte sa tu bez problémov aj po slovensky, takže turistický slovník si môžete pokojne odložiť na dovolenku vo vzdialenejšej krajine. Pri ceste do vzdialenejších krajín je už ale potrebná znalosť svetového jazyka. Niektoré cestovné kancelárie zabezpečujú svojim klientom aj sprievodcu, ktorý okrem iného zabezpečuje aj tlmočníckej služby (preklad z angličtiny do slovenčiny a naopak).

Makarska Riviera je od Bratislavy vzdialená necelých 900 km, preto väčšina dovolenkárov uprednostňuje cestu vlastným autom, či autobusom, pričom cesta trvá necelých 9 hodín. Existujú však aj dovolenkári, ktorí si priplatia niekoľko stoviek eur navyše, a zvolia si najpohodlnejší a najrýchlejší spôsob dopravy – leteckú dopravu. Na Makarskej riviere sa nenachádza letisko, a preto lietadlá pristávajú na letisku v meste Split, ktoré je od Makarskej vzdialené 75 km (do hotela Vás prepraví klimatizovaný autobus). Vzhľadom na to, že Bratislavské letisko nezabezpečuje priame spojenie s Chorvátskym letiskom Split, je potrebné premiestniť sa na Viedenské letisko z ktorého cesta lietadlom trvá necelé dve hodiny, počas ktorých si môžete prečítať obľúbenú knihu, popritom vypiť šálku kávy, čaju alebo obľúbený nápoj. Pokiaľ by ste mali záujem aj o konzumáciu jedla na palube lietadla, musíte si priplatiť. Spojenie na trase Viedeň-Split zabezpečuje letecký prepravca Austrian Airlines.

Zdroj: makarskainfo.com, makarskainfo.com, PR článok
Odporúčame