Čiary na rukách a vaše zdravie: Čo všetko o ňom prezrádzajú?

Dlane

thinkstockphotos.com

Veštenie z ruky (chiromantia) podľa priebehu čiar na dlaniach je starou jasnovideckou metódou. Čítanie z ruky z dôvodu diagnostiky ochorení je odlišnou metódou, ktorú používajú v tradičnej čínskej medicíne už stáročia. Podobne ako znaky tváre dokážu vaše ruky prezradiť mnoho o vašom zdraví či náchylnosti k jednotlivým typom ochorení. Posudzuje sa pritom celkový tvar rúk, tvar a dĺžka prstov, tvar a hrúbka prstových kĺbov, priebeh čiar, ktoré vytvárajú jedinečné odtlačky prstov a tiež tvar nechtov a rôzne znaky na nich.

Dominancia ruky

Dominantná ruka je tá, ktorú používate častejšie a ktorá je šikovnejšia. Ak ste praváci, vašou dominantnou rukou je pravá, u ľavákov opačne. Znaky dominantnej ruky symbolizujú súčasný stav človeka a jeho rovnováhu, to čo v priebehu života vzišlo z predispozícií daných pred narodením.

Druhá ruka je tzv. pasívna alebo rodinná ruka. Znaky pasívnej ruky ukazujú dedičné danosti, ktoré ste získali pred narodením od rodičov.


Mohlo by vás zaujímať: Tvár môže odhaliť stav vášho srdca: Pri ktorých znakoch zbystriť pozornosť?


Hlavné čiary dlane

Na dlani sa dajú rozlíšiť tri hlavné čiary, známe z chiromantie ako čiara života, čiara hlavy a čiara srdca.

  • Čiara života alebo ryha zeme

Začína medzi ukazovákom a palcom a prebieha oblúkom okolo vyvýšeniny pri palci. Vypovedá o vitalite a zdraví a sklone k ochoreniam. Znakom dobrého zdravia je zreteľná hlboká čiara bez prerušení, ktorá začína v strede medzi koreňom ukazováka a palca.

  • Čiara hlavy alebo ryha človeka (priečna ryha) 

Začína tam, kde čiara života a prebieha smerom do stredu dlane. Na svojom konci sa môže rozvetvovať. Táto čiara symbolizuje činnosť mozgu a nervovej sústavy.

  • Čiara srdca alebo ryha neba (distálna priečna ryha)

Začína na malíčkovej strane dlane a prebieha smerom k ukazováku. Súvisí s krvou, srdcom a duševnou pohodou. Normálna ryha svedčí o dobrej srdcovej činnosti a živote bohatom na emócie.


Všetko pre zdravé telo a dušu nájdete na www.vysetrenie.sk


Čo o vás prezrádzajú?

Ostrovček na čiare života

Ak čiara života nemá priamu líniu, na malom úseku sa rozvetuje a znovu spája, čím vytvára ostrovček, svedčí to o nedostatočnej činnosti žlčníka. Ľudia s týmto znakom by si mali dávať pozor na stravovanie, vyhýbať sa mastným, pikantným, ťažko stráviteľným jedlám a alkoholu.

Rozstrapkaná čiara života

Rozstrapkaný koniec ryhy zeme majú ľudia s citlivou povahou, sklonom k starostiam a rýchlej únave, je prejavom nedostatočnej energie a slabosti telesných funkcií. Často sa vyskytuje u žien trpiacich neplodnosťou.

Zdvojená čiara života

Ak súbežne s čiarou života prebieha vnútri dlane ďalšia ryha, siganlizuje dostatočné množstvo životnej energie a telesnú silu.

Ostrovček medzi čiarami života a hlavy

Čiary hlavy a života, ktoré sa nerozbiehajú spoločne, ale vytvárajú na začiatku malý ostrovček, poukazujú na nesprávnu výživu v detstve alebo mladosti.


Mohlo by vás zaujímať: Odhaľte choroby pohľadom do zrkadla: Čo o vašom zdraví prezradí tvár?


Prerušenie čiary srdca

Prerušená čiara srdca signalizuje sklony k ochoreniam. Ak je prerušenie zrejmé medzi prostredníkom a prstenníkom, ukazuje na poruchu dýchacej alebo obehovej sústavy. Prerušená čiara pod malíčkom zase svedčí o sklonoch k problémom s pečeňou.

Ryha pôžitku

Ryha pôžitku sa nevyskytuje u každého. Objavuje sa u ľudí s nesprávnou životosprávou, pri ponocovaní, duševnom a telesnom vyčerpaní. Ak nájdete na spodnej časti svojej dlane čiaru, ktorá začína nad zápästím na vyvýšenine z malíčkovej strany dlane a prebieha k čiare života (môže sa jej dotýkať alebo ju pretínať), pravdepodobne prepínate svoje sily a ste náchylný k látkovým závislostiam. Takisto môže táto ryha poukazovať na alergické reakcie na lieky a pod.

Ryhy na zápästí

Čiary nachádzajúce sa na spodnej časti dlane vyzerajú ako náramky. Ak sú aspoň dve a sú zreteľné, sú znamením dobrého zdravia a vitality. Prerušované alebo retiazkovité ryhy upozorňujú na slabosť močových a pohlavných ústrojov.


Dali ste si už niekedy čítať z ruky? Čo vám čítanie z dlane odhalilo? Napíšte ostatným čitateľom v diskusii.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, mm
Odporúčame