Starostlivosť o pleť: Toto je šesť spúšťačov, ktoré môžu viesť k citlivej pokožke

citlivá pokožka

Citlivá pokožka je veľmi náchylná na podráždenie (Zdroj: Freepik/garetsvisual)

Máte citlivú pokožku? V tom prípade je tento článok pre vás. Dôležité je zistiť príčiny a spúšťače citlivej pokožky, pretože tak bude jednoduchšie sa s týmto problémom vysporiadať.

Zdravotné problémy

Príčinou vašej citlivej pokožky môže byť niečo také, ako obyčajná nádcha až niečo také veľké, ako je rakovina kože. Udržiavanie hydratácie pokožky a zdravej stravy pomáha, ale vždy je lepšie pre istotu navštíviť dermatológa. Konzumujte potraviny, ktoré obsahujú antioxidanty, pretože chránia pokožku pred voľnými radikálmi. Paradajky, brokolica a avokádo sú svojou povahou protizápalové a upokojujú podráždenú pokožku.

Nadmerné fajčenie

Nepriaznivým účinkom fajčenia je, že oxid uhoľnatý, ktorý uvoľňuje, odoberá vašej pokožke kyslík, čo ju robí matnou a suchou. Takže príliš veľa fajčenia je zlé nielen pre vaše vnútorné zdravie, ale aj pre vašu pokožku zvonka.

Alergie

Rôzne existujúce kožné problémy, ako je akné alebo rosacea, vedú k citlivej pokožke. Neliečené alergie rovnako pravdepodobne postihnú vašu pokožku. Možno ste alergický na lepok alebo mliečne výrobky a neviete o tom. Aj to môžu byť príčiny vašej citlivej pokožky.

Make-up

Make-up produkty obsahujú chemikálie a spánok s neodmaľovanou tvárou plnou týchto chemikálií negatívne ovplyvní vašu pokožku. K citlivej pleti teda môže viesť aj to, že sa pred spaním neodlíčite.

Hormonálne problémy

Hormóny sa vám „pokazia“ zakaždým, keď vo vašom tele dôjde k najmenšej zmene. Môže to byť kvôli stresu, puberte, tehotenstvu alebo vášmu menštruačnému cyklu. Vytvorte si dennú rutinu a držte sa jej, aby vaša pleť vedela, čo dostáva. Začnite používať produkty určené pre citlivú pokožku, aby ste ju udržali v pokoji, keď nastane táto nežiadaná zmena vo vašom tele.

Životné prostredie a znečistenie

Sedieť v izbe klimatizovanej suchým vzduchom, a potom vystúpiť na teplý letný vzduch spôsobí, že vaša pokožka stratí vlhkosť. Znečistenie má rovnaký vplyv na vašu pokožku. Zoslabuje jej ochrannú bariéru a zanecháva ju zraniteľnú voči nečistotám. Aby sa vaša pokožka nepoškodila a nerozvinula sa citlivosť, naneste si pred odchodom von opaľovací krém.

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
Objavili sa vám na tele strie? Toto pomôže, aby zmizli!

Zdroj: plnielanu.sk, bebeautiful.in
Odporúčame