Týchto 5 vecí nemá v spálni čo robiť! Nájdete ich v tej vašej?

Spálňa

Čomu sa v spálni pri zariaďovaní vyhnúť? (Zdroj: GettyImages)

Spálňa je miestom, kde by sme mali naberať nové sily a relaxovať. Často sa však zmení na akési „úložisko“ všetkého možného. Výsledkom je zhoršený spánok, menej času stráveného v tomto priestore aj neporiadok. Je najvyšší čas posvietiť si na to, čo do spálne nepatrí a čo by ste mali hneď zmeniť.

Niektoré druhy kvetov

Nech už ste akýkoľvek milovník rastlín a kvetov tak vedzte, že nie všetky druhy sú vhodné do spálne. Patria medzi rastliny, ktoré majú pichliače, ako je napríklad kaktus. Vhodné nie sú ani orchidey, ktoré dokážu vcucnúť do seba všetku energiu miestnosti. Stopku by ste mali dať aj kvitnúcim rastlinám a tým sušeným.

Kvety v zdravom počte sú však v spálni prospešné. Aloe vera, lopatkovec či brečtan dokážu čistiť vzduch a zachytávajú prach. Rastlinám v spálni je však potrebné venovať mimoriadnu pozornosť, aby nehnili a neplesniveli.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Michaela (@cierna.labut)

Pracovný stôl

Ak vám to dovoľuje váš priestor, skúste pracovný stôl premiestniť do inej časti vášho príbytku. Vďaka tomu si do našej mysle nevsugerujeme to, že spálňa = pracovňa. Navyše, na pracovnom stole mávame často mnoho drobností, ktoré však vytvárajú chaos a neporiadok.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa everyday happiness (@everyday.apleasure)

Zrkadlo

Nie je to iba výmysel feng shui. Viacero odborníkov sa zhoduje v tom, že zrkadlo do spálne skrátka nepatrí. Môže odrážať zlú energiu, prispievať k nepríjemným snom a podľa feng shui dokonca narúšať aj kvalitu vzťahu. Ak z akéhokoľvek dôvodu nutne potrebujete v spálni zrkadlo, umiestnite ho na vnútornú stranu šatníkových dverí.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Design Interior&Furniture Flip (@distorymob)

Technológie

Posledné roky sme akoby zrástli s technológiami. Do spálne by však mali mať vstup zakázaný. O tom, že televízia nemá v spálni čo hľadať, snáď ani nemusíme diskutovať. To isté platí aj pre notebooky, tablety, mobilné telefóny či rádia. Potrebný budík nahraďte namiesto elektronického tým klasickým. Ak si vyberiete zaujímavý dizajnový kúsok, posunie to vašu spálňu na vyššiu úroveň!

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa EMI Slovensko (@emi.sk)

Neporiadok

Znie to možno ako klišé, ale nie je najvyšší čas v spálni poriadne upratať? Najmä ak sa táto miestnosť zmenila na akési sklad vecí. V tejto izbe nemajú čo hľadať sušiak na bielizeň, množstvo rámikov s fotografiami, knihy a dokonca ani sviečky či dekorácie, na ktoré iba sadá prach. Upratovanie by ste mali aplikovať aj v skrini. Je totiž akýmsi neželaným slovenským zvykom, že v spálni máme odložené všetky uteráky, posteľnú bielizeň, veci na šitie a iné predmety. Nechajte spálňu dýchať!Odporúčame