Veľkonočné sviatky sa blížia: Ak nedodržiavate tradície, máme pre vás tipy, čo robiť cez predĺžený víkend

Cykloturistika

Veľkonočné sviatky môžete stráviť aj na bicykli (Zdroj: GettyImages)

Koľko percent Slovákov dodržiava veľkonočné zvyky nevieme. Subjektívne si však všímame, že čoraz viac ľudí vníma Veľkú noc ako predĺžený víkend, počas ktorého si chcú užiť niekoľko dní voľna. Či už máte rodinu alebo ste sám, prinášame vám niekoľko aktivít, ktoré môžete podniknúť. Inšpirujete sa nimi?

Výlet do okolitých štátov

Predĺžený víkend je ideálnou voľbou na to, aby ste sa zbalili do cestovnej tašky a vybrali sa za spoznávaním. Priať vám bude aj príjemné jarné počasie. Našim tipom je návšteva obľúbenej Prahy, ktorá je priam stvorená na predĺžený víkend. Nezaostáva však ani Krakow či Budapešť. Všetky destinácie sú dostupné zo Slovenska autom, autobusom či vlakom. Je iba na vás, ktorý spôsob dopravy si zvolíte. Ak sa nebojíte lietať, skúste pozrieť last minute letenky a rozhodnite sa podľa pocitov. Výbornou voľbou bude slnečný Rím. Pripravte sa však na dlhšie rady a viac ľudí ako obvykle.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa PragueCastle (@praguecastle)

(Cyklo)turistika počas Veľkej noci

Vyberte sa spoznávať našu krajinu zo sedla bicykla alebo na pešo a pekne do kopca. Vybrať si môžete podľa lokality, v ktorej bývate, ale rovnako sa môžete odhodlať aj do iných častí Slovenska. Medzi naše tipy patrí:

  • Západné Slovensko: Cyklotrasa EuroVelo 6, pohodové sedemstovky v Malých Karpatoch alebo vrch Pánska Javorina.
  • Stredné Slovensko: Špania dolina, Štiavnické vrchy, Slovenský raj a cyklotrasa vedúca okolo Liptovskej Mary.
  • Východné Slovensko: Zámutovská kolejka, Sninský kameň s parádnym výhľadom, Muránska Poludnica.

Upevňovanie rodinných vzťahov

Je dobré udržiavať vzťahy s našimi blízkymi. Pokiaľ ste to v poslednom čase zanedbali, pretože ste nemali čas alebo sa vám skrátka nechcelo, je najvyšší čas to napraviť. Okrem toho, kto má čo nové, si môžete spolu zahrať aj spoločenskú hru. Druhou alternatívou však bude, ak rodinné stretnutie usporiadate aj vy doma.

Veľké jarné upratovanie

Čítame o ňom takmer každý rok, avšak ruku na srdce, koľkí z nás ho aj dodržujú? Je dobré žiť v čistote a dovolíme si tvrdiť, že aj v minimalizme. Rozlúčte sa s oblečením, ktorému už odzvonilo. Darujte ho bezdomovcom alebo inej charitatívnej organizácii. Rovnako tak urobte so všetkými predmetmi, ktorých máte skrátka veľa.

Naozaj nie je potrebné mať doma desať váz, raz toľko sošiek a štyri tanierové súpravy. Nezabudnite poumývať okná, utrieť prach a prípadne sa povenovať aj exteriéru či balkónu. Takýto predĺžený víkend je tiež ideálny na vymaľovanie si domácností. Skúste to vo farbe roka 2022, o ktorej sme vám už priniesli článok.

Čas na zabudnuté koníčky

Maľovanie obrazov, beh, prečítanie si dobrej knihy… Aké sú vaše koníčky? Venujte sa im naplno a doprajte si z predĺženého veľkonočného víkendu čas sám/a pre seba. Odmenou vám bude čistá myseľ a pokoj v duši. Tento tip sa, pochopiteľne, najviac hodí pre osamelých či bezdetné páry.Zdroj: plnielanu.sk
Odporúčame