Čo všetko prezradí písmo o tom, aký ste človek? Budete prekvapení

Žena

gettyimages

Analyzovanie písma za účelom odhalenia osobnostných vlastností je skutočná veda. Grafológiou sa ľudia zaoberali už za čias Aristotela. Čo o vás môže prezradiť dnes?

Spoznať človeka len na základe niekoľkých náhodných viet napísaných na kúsok papiera nie je vôbec ťažké. Rukopis funguje nielen ako odtlačok prsta, ktorý sa u každého človeka líši, ale aj ako skvelý prostriedok na odhalenie povahy človeka.

Prezradí o vás mnohé

Dnes sa grafológia využíva pri kriminálnom vyšetrovaní alebo psychologických testoch, niektorí zamestnávatelia dokonca kontrolujú písmo potencionálnych zamestnancov, aby zistili, či sa na prácu hodia. Vyskúšajte to na sebe alebo na svojich priateľoch a zistite, čo o vás rukopis vypovedá.

Naše písmo sa mení každý deň. Nálada a rozpoloženie, v ktorom sa nachádzame, ovplyvňuje aj spôsob, akým píšeme. Mnohé z týchto vlastností sa preto nemusia vzťahovať na človeka všeobecne, skôr na jeho momentálnu osobnosť a pocity.


Mohlo by vás zaujímať: Tajomstvo vášho rukopisu: Čo všetko o vás prezrádza?


 

Vyskúšajte sa

Keďže ide o pomerne náročnú vednú disciplínu, pozrieme sa iba na základné črty, ktoré si môžete ľahko zapamätať. Ideálne je napísať cca 10 rôznych slov na čistý, bezlinajkový papier. Robte tak bez veľkého sústredenia, píšte prirodzeným štýlom a rýchlosťou.

Veľké písmo (7-10 mm) – Túžite po tom, aby si vás ľudia všimli a pochopili vás. Nemáte problém v sociálnych interakciách.

Malé písmo (2-6 mm) – Máte silný zmysel pre sústredenie a koncentráciu. Ste introvertní a nemáte potrebu byť stredobodom pozornosti.

Silné tlačenie perom na papier – Cítite silné emócie, vaše pocity sú intenzívne. Môžete reagovať prirýchlo, bez rozmyslu.

Slabé tlačenie perom na papier – Nemáte problém so zmenami alebo premiestnením na iné miesto, či už fyzicky alebo duševne. Emocionálne sa nevyťažujete.

Písmo sklonené doprava – Naznačuje dobrú náladu. Konáte od srdca, ste priateľskí a vážite si rodinu a priateľov.

Písmo sklonené doľava – Naznačuje horšiu náladu alebo potláčanie emócií. Žijete vo svojom vnútornom svete a preferujete prácu osamote.

Písmo bez sklonu – Ste pragmatickí a prevažuje vo vás logické myslenie. Nenecháte sa ľahko ovplyvniť svojim okolím.

Písmená v slove nie sú spojené – Rozhodujete sa opatrne a metodicky

Písmená v slove sú spojené – Ste inteligentní, ale pracujete aj so svojou intuíciou.


Mohlo by vás zaujímať: Tajomstvo podpisu rozlúštené: Čo o vás prezrádza ten váš?


Písmeno t

Ak vodorovnú čiarku na malom písmene t píšete nižšie, než je výška ostatných malých písmen v slove, naznačuje to, že sa podceňujete. Cítite neistotu alebo vám niečo na vašej osobe vadí. Ak vodorovná čiarka leží vyššie ako ostatné malé písmená, alebo má jemný sklon nahor, máte vysoké ciele a ste sebavedomí.

Písmeno j a g

Všimnite si, ako píšete spodnú slučku na týchto písmenách. Ak je veľká a široká, hovorí to o vás, že okolo seba potrebujete množstvo ľudí, ste otvorení a úprimní. Ak je slučka úzka, ste vyberavejší v tom, koho si pustíte do života a máte viaceré tajomstvá.

Slučka ktorá je dlhá a siaha až do riadku pod sebou naznačuje radosť z cestovania a spoznávania nových vecí. Krátka slučka znamená rezervovanosť a usadený spôsob života. Ak tieto písmená píšete bez slučky (j ako rovnú čiaru nadol), hovorí to o vás, že preferujete byť osamote a máte jasno v tom, čo od života očakávate.


Zaujímate sa o grafológiu? Napíšte ostatným čitateľom v diskusii pod článkom.

Zdroj: gettyimages, gettyimages, Stanislava
Odporúčame