Čo o vás prezradia erotické sny? Prezradíme vám ich skryté významy

žena v spodnej bielizni v posteli s mužom

Erotické sny nás dokážu poriadne prekvapiť (Zdroj: GettyImages)

Všetky z nás majú raz za čas erotické sny. Nezáleží na tom, či žijeme v dlhoročnom vzťahu alebo sme single. Ranné prebudenie po takomto neočakávanom zážitku však môže vyvolať rôzne pocity. Od príjemných, až po zahanbujúce. Znamená to, že túžime po niekom inom? Môže erotický sen súvisieť s našou súčasnou nespokojnosťou? Aký je jeho skutočný význam?

Pikantné sny nie sú hanbou

V spánkovej fáze REM sa centrálny nervový systém a aj fyzické reakcie tela dostávajú na rovnakú hodnotu ako v bdelosti. Zvyšuje sa prietok krvi, a spolu s ním aj prekrvenie genitálií. Do obsahu našich snov sa dostávajú veci, s ktorými sme sa pasovali počas dňa, no neodohrávajú sa v jasných, ľahko vysvetliteľných líniách. Ich význam musíme dekódovať predovšetkým podľa pocitov, ktoré v nás sen zanechá.

Erotické sny preto netreba vnímať ako hanbu či dokonca raritu. To iba bežný scenár alebo riešenie situácie, nad ktorou už dlhšie premýšľame, nadobudli pikantné spracovanie. Na Univerzite v Montreale analyzovali viac ako 3 500 snov a zistili, že najmenej 8 percent z nich obsahovalo určitý druh sexuálnej aktivity. Pozrime sa teda na symboliku najčastejších erotických snov a ich základné vysvetlenie.

Sex so šéfom

Ranné prebudenie a aj následný príchod do práce sa môže po noci so snom takejto hlavnej témy niesť vo zvláštnych vnútorných pocitoch. Naznačoval vám sen, že tajne túžite po šéfovi, hoci vás fyzicky nepriťahuje a v bdelom stave si takúto myšlienku ani nepripúšťate? Ak sa vám sníva s nadriadeným a po prebudení máte príjemné pocity, znamená to, že ste pripravení posunúť sa ďalej. Či už pôjde o povýšenie v práci alebo lepšie platové ohodnotenie, máte veľkú šancu na úspech!


Mohlo by vás zaujať: Užívate si vo sne so šéfom, celebritou či bývalou priateľkou? Vieme, čo to znamená!


Sex s človekom z minulosti

Môže to byť spolužiak zo školy, bývalý partner ale aj sused z ulice, z ktorej ste sa už dávno odsťahovali. Zaujímavé, že sa nám do snov dokážu prepašovať ľudia, na ktorých sme už dávno zabudli a nikdy ani neboli našimi partnermi. Ak sa vám snívalo s človekom z minulosti, sen má veľkú výpovednú hodnotu pre vás.

Aké vlastnosti ste pripisovali danej osobe? Ako na vás pôsobila? Ako ste sa v jej prítomnosti v minulosti cítili? To prvé, čo vám napadne, je vaša vlastnosť, ktorá sa takto prostredníctvom sna, hlási o pozornosť. Možno bojujete s nerozhodnosťou, strachom, stagnujete na mieste, alebo naopak, vyčítajú vám silné ego. Sen vám cez cudzinca naznačuje, na ktorú časť svojej osobnosti sa zamerať.

Sex s cudzincom

Isté je, že jeho tvár, ste už niekde zahliadli. Možno iba v dave v obchode a vaše podvedomie z neho sformovalo osobu, ktorá vám splní všetky tajné priania. Erotické sny s cudzími osobami hovoria jasnou rečou – v reálnom sexuálnom živote sa cítite neuspokojení. Ak máte možnosť, pustite sa do otvorenej komunikácie so svojím partnerom a nehanbite sa prezradiť svoje sexuálne túžby.


Mohlo by vás zaujať: Oživte váš viaznuci sexuálny život: Ako premeniť sny na skutočnosť?


Sex s celebritou

Z úplne inej významovej roviny je sex s celebritou. Sedíte v reštaurácii na romantickej večeri mužom, ku ktorému vzhliadajú milióny žien na svete a zároveň spolu skončíte v posteli? Isto sa celým snom niesol príjemný sebavedomý pocit, že si vybral vás. A práve sebavedomie a uznanie vlastnej hodnoty vám môže chýbať v reálnom živote. Nemusíte mať po svojom boku známeho človeka, aby ste boli za hviezdu!

Sex s osobou rovnakého pohlavia

Sen, ktorý môže zanechať v hlave množstvo otáznikov, hoci ste doteraz mali vo svojej orientácii jasno. Ak ste si v sne v posteli užívali milostné hry s osobou rovnakého pohlavia, pokúste sa zistiť, čo vás na nej najviac priťahovalo. Hoci to možno bude znieť bláznivo, ale táto osoba poukazuje na vás a vaše smerovanie. Takýto sen totiž symbolizuje vlastnosti, ktoré by ste chceli mať, respektíve ich už máte, iba im natoľko neveríte.

Sledujte náš Instagram 

Zdroj: Plnielanu.sk
Odporúčame