Najkrajšie krátke i dlhé cyklotrasy stredného Slovenska: Vyberte sa okolo Liptovskej Mary aj k Jánošíkovi

cyklotrasy slovenska

Stredné Slovensko je plné nádherných cyklotrás (Zdroj: GettyImages)

Stredné Slovensko je nádhernou oblasťou. Má množstvo historických zákutí a prírodných krás, ktoré dostanú svojou malebnosťou nejedného z nás. Poďte tieto miesta objavovať zo sedadla bicykla. Vybrali sme pre vás 5 cyklotrás stredného Slovenska, ktoré vás očaria a zvládne ich takmer každý.

Krátka cyklotrasa

V dedinke Podhorie začína pohodová trasa, ktorá vás okúzli svojím prostredím. Necelých 16 kilometrov vás prevedie cez lúku a les v závere s výhľadom na nádherné Súľovské skaly. Táto trasa je vhodná pre rekreačných cyklistov, ale musíme priznať, že sú miesta, ktoré vás môžu mierne potrápiť. To nech vás však neodradí, nie je hanba z bicykla zosadnúť a oddýchnuť si.

Okolo Liptovskej Mary

Hľadáte jednoduchú cyklotrasu, na ktorú môžete zobrať aj deti? Potom určite zvoľte tú, ktorá vedie okolo Liptovskej Mary. Nečaká vás žiadne náročné stúpanie, množstvo áut ani žiadne nebezpečenstvo. Naopak, čaká vás podľad na vodné dielo, pekný kostolík a skutočná pohoda. Celý okruh má 37 kilometrov, ale tým, že ide o jednoduchú trasu, ich zvládnete ľavou-zadnou.

Z Banskej Bystrice do Zvolena

Opäť veľmi jednoduchá a nenáročná trasa vhodná pre začínajúcich cyklistov aj rodiny s deťmi. Je iba na vás, aké tempo si zvolíte a či vám výlet zaberie pol dňa, alebo celý deň. Štartujete od Zvolenskej cesty a sledujete modrú značku. Počas trasy uvidíte veľa pekných miest, poprípade si môžete urobiť prestávku v kúpeľoch Sliač, kde je možné načapovať si vyvierajúci medokyš z hneď niekoľkých prameňov. Poblízku sa taktiež nachádza dedinka Hronsek, kde môžete obdivovať kostolík, ktorý bol vytvorený iba z dreva. Na ceste sa navyše naskytne niekoľko možností na prestávku s osviežením.

Štiavnické vrchy zo sedla bicykla

Pri strednom Slovensku rozhodne nemôžeme zabudnúť na pôvabné Štiavnické vrchy. „Medzi vyhľadávané cyklotrasy patrí napríklad Veľký hodrušský okruh s dĺžkou cca 41 km, Vyhniansky okruh s dĺžkou 22 km alebo Beliansky okruh s dĺžkou cca 16 km,“ informuje portál nadosah.sk. Vďaka tomu, že je tu množstvo tajchov, sa počas letných mesiacov môžete príjemne schladiť v niektorom z nich. Nehovoriac o možnej návšteve historickej Banskej Štiavnice, ktorá bude ideálnou zastávkou pre spestrenie programu.

Až k Jánošíkovi

Vedeli ste, že zo Žiliny sa vďaka bicyklu dostanete až do Terchovej? Vďaka cyklotrase, ktorá vznikla v roku 2012, si však poriadne overíte svoju kondičku. Trasa, ktorá začína pri soche Hurbana v Žiline sa odporúča skôr pokročilejším cyklistom. Pôjdete nielen po asfalte, ale aj po štrkovom a prírodnom povrchu, a to 31 kilometrov. Za návštevu malebnej Terchovej to však stojí.


Plní elánu aj na Facebooku: Buďte v obraze a nenechajte si ujsť už žiadny zaujímavý článok

Zdroj: plnielanu.sk, najsport.sk, sdetmi.com, cykloportal.sk, nadosah.sk
Odporúčame