Víkend na bicykli: Objavte najkrajšie cyklotrasy západu, úplne vás dostanú

cyklotrasy na slovensku

Spoznajte krásne cyklotrasy západného Slovenska (Zdroj: GettyImages)

V minulom článku sme vám priniesli informácie o tom, prečo je dobré začať s cyklistikou, ako si vybrať ten správny bicykel a tiež to, aký dopad má na zdravie cyklistika. Veríme, že sme vďaka tomu mnohých z vás motivovali k tomu, aby skúsili tento príjemný šport. Kam sa však vybrať s bicyklom? Prinášame vám sériu článkov s najkrajšími cyklotrasami na Slovensku. Dnes začneme na západnom Slovensku, pričom vyberáme 5 zaujímavých cyklotrás, ktoré zvládnu aj začínajúci cyklisti.

Spod UFO až…

Bratislava má obrovskú výhodu, že ponúka množstvo nádherných cyklotrás. Východiskovým bodom môže byť napríklad legendárne UFO. Odtiaľ sa môžete vybrať viacerými smermi. Buď pôjdete k malebnému Devínskemu hradu, na nádhernú Železnú Studienku alebo po hrádzi cez Petržalku. Práve posledná možnosť vás vie doviesť k jazeru Draždiak alebo k Dunaju, kde sa budete aspoň na malú chvíľu cítiť ako mimo Slovenska. Každá trasa je vhodnou aj pre začínajúcich cyklistov. Miestami môžu byť náročnejšie úseky, ale väčšinou ide o pohodovú jazdu.

Vážska cyklomagistrála

Ak hľadáte jednoduchý výlet s bicyklami na celý deň, určite vám dávame do pozornosti Vážsku cyklomagistrálu. Jej začiatok je v kúpeľnom mestečku Piešťany. 44 kilometrov vedie na Beckov a z tadiaľ až do Trenčína. Zdá sa vám, že je 44 kilometrov veľmi veľa? Vedzte, že v tomto prípade to nijako nepostrehnete. Celý čas idete totiž viac-menej po rovinatom teréne.

Cyklotrasa s pozorovaním zubrov

Jednou z ďalších rekreačných a jednoduchých trás je určite tá, ktorá vedie od obce Machulince cez Topoľčianky, Zubriu Oboru až po Zlaté Moravce. Má necelých 25 kilometrov a určite na nej oceníte množstvo pekných miest.

„Trasa prichádza k vodnej nádrži Žikava, kde pri cyklosmerovníku odbáča doprava na lesnú cestu. Po nej vedie priamo do Zubrej zvernice, kde je možné obdivovať unikátne zvery – zubry. Odporúčame počkať na kŕmenie týchto monumentálnych zvierat,“ uvádza cykloportal.sk.

Okolo krásneho zámku

Ľahkou a nenáročnou trasou, ktorá sa vám bude určite páčiť, je tá, ktorá začína v Modrej. Vedie cez Častú, Doľany, Dolné Orešany, Horné Orešany až do Smoleníc. V prípade záujmu to môžete potiahnuť až do Trstína. Skvelé je, že na túto trasu môžete zobrať aj svoje deti či vnúčatká. Odporúčame vám zastať v Častej, kde si môžete pozrieť nádherný hrad, alebo v Smoleniciach pri zámku, kde si navyše môžete urobiť pekný piknik. Celá trasa má približne 31 kilometrov.

Cez Pezinok na Veľkú Homolu

Ak sa považujete za o niečo zdatnejšie cyklistu, určite skúste trasu od Pezinka, cez Pezinskú Babu až po Veľkú Homolu. Nie je to ďaleká trasa, dokopy má približne 30 kilometrov, ale dá vám rozhodne zabrať. Prajeme vám veľa zábavy!


Objavte ešte viac zaujímavých článkov, receptov a videí!

Zdroj: plnielanu.sk, najsport.sk, cykloportal.sk
Odporúčame