Máme pre vás skvelé darčekové tipy pre milovníkov vína: Čomu sa na Vianoce potešia?

Tipy na darčeky milovníci vína

Milovníci vína pod stromčekom určite ocenia darčeky s ním spojené (Zdroj: GettyImages)

Myslíme si, že je úžasné, ak si každý nájde pod vianočným stromčekom to, čo ho dokonalo vystihuje. Ak máte vo svojej rodine niekoho, kto má rád víno, skúste staviť na darček práve z tejto oblasti.

Dizajnový stojan na víno

Vínkari berú víno ako svoje trofeje. Neraz sa práve tými jedinečnejšími kúskami chcú pochváliť pred návštevou alebo si chcú fľašu vínka ušetriť na výnimočnejšie príležitosti. Zvoľte ako darček zaujímavý stojan na víno. Myslite pri tom aj na to, aby sa stojan hodil do interiéru či domácnosti.

Elektrický otvárač na víno

Treba ísť s dobou aj v tomto smere. Namiesto klasického otvárača môžete zvoliť ten elektrický. Jednoducho ho priložíte ku korkovému závitu, stlačíte a o chvíľu je fľaša otvorená. Cena za takýto otvárač vína sa pohybuje približne okolo 25 eur. Zvyčajne bývajú na baterky, ale aj dobíjateľné cez USB kábel.

Jedinečný pohár s textom 

Jeden pohár na víno, ktorý bude patriť iba jemu a nikomu inému. Môžete naň nechať vygravírovať text či obrázok, alebo ho ozdobiť úplne sami. Nezabúdajte však na to, že na červené víno sa hodí úplne iný pohár ako na biele. V ponuke predajcov nájdete aj špeciálne tvarované poháre pre degustáciu vína či dekantéry.

Vínna cesta vo dvojici

Darujte vínnu cestu. Vďaka nej si obdarovaný pochutí na zaujímavých vínach, spozná ich históriu, spôsob skladovania a dozvie sa množstvo noviniek. Ak sa pridáte k nemu, užijete si zároveň pekný výlet vo dvojici. Vedeli ste napríklad, že najväčšie pivnice na takzvanej Malokarpatskej vínnej ceste sa nachádzajú na hrade Červený kameň?

Lahodné a oceňované víno

Stávkou na istotu pri milovníkovi vína by malo byť lahodné vínko, ktoré bude môcť daná osoba ochutnať a zhodnotiť. Podporte tie slovenské, ktoré často žnú úspech aj na celosvetových súťažiach. Ak neviete, ktoré vybrať, za zmienku stojí prestížna parížska súťaž vín Vinalies Internationales, z ktorej si tento rok ocenenie odniesli napríklad Martin Pomfy – Mavín a ich Tramín červený 2020, Vinárstvo Berta a Berta muškát moravský 2021 či Karpatská perla a ich Devín suchý 2021.

Náš tip: Vybrať si môžete aj viac darčekov a pripraviť z nich jeden veľký balík.

Zdroj: plnielanu.sk, vinoteka-vinaren.sk
Odporúčame