Vlasové trendy pandémie: Budete sa diviť, čo je opäť v móde!

vlasové trendy

Vlasový trend vrkočov je opäť tu! (Zdroj: GettyImages)

Počas uplynulého roka sa naše životy úplne zmenili a to, čo sme považovali za samozrejmé, sa úplne vytratilo. Zájsť si ku kaderníkovi na nový zostrih alebo farbenie vlasov je len spomienkou. Ak však nechcete riskovať katastrofu pri strihaní sa doma, je tu skvelá správa. Tak ako sme sa zmenili my, prišlo aj na nové trendy účesov. Do módy sa opäť vracajú vrkoče!


Máte polámané a zničené vlasy? Tu sú možné príčiny


Mnohým sa určite tento typ účesu spája skôr s detstvom. V dnešných dňoch sa však s týmto trendom môžeme stretnúť čím ďalej tým viac aj u dospelých žien. Obrovskou výhodou je to, že zmenu si môžete dopriať v podstate každý deň.

Začalo to celebritami

Novú módu začali vo veľkom nosiť aj celosvetovo známe celebrity. Kim Kardashianová-Westová, ktorá má krásne husté a dlhé vlasy, ktoré si najnovšie pletie do vrkočov. Ďalšou hviezdou, ktorá podľahla novému trendu, je aj herečka Tracee Ellis Ross, ktorá vlastní značku známej vlasovej kozmetiky. Copy nosí pravidelne a minulý týždeň dokonca zverejnila video, v ktorom radí, ako si vytvoriť dokonalý účes aj z neumytých vlasov. Tu však zoznam slávnych osobností zďaleka nekončí. Ani Mary-Kate Olsenová, Taylor Swiftová a Lily-Rose Deppová neodolali novej retro vlne.

Pre všetky typy vlasov

Či už máte vlasy poškodené, suché, husté alebo redšie, vrkoče sú dobrým riešením pre všetky druhy aj typy. Fantázií sa ani v tomto prípade medze nekladú, a vy si ich môžete zapliesť do rôznych podôb. Vytvarujete si tak nezvyčajný účes, ktorý upúta pozornosť, a pri tom môže zostať stále elegantný.

Nezabúdajte na výživu

Aj napriek tomu, že takéto trendy sú veľmi praktické a uľahčujú nám život, nezabudnite sa o svoje vlasy poriadne starať. Na to, aby nestratili lesk a pružnosť, sú výborným riešením masky, ktoré si ľahko pripravíte aj doma. Na suché vlasy vám pomôže olivový zábal.

Postup na prípravu je veľmi jednoduchý, stačí zmiešať jedno vajíčko s dvoma polievkovými lyžicami oleja a vmasírovať do vlasov. Masku necháme pôsobiť aspoň pol hodinu a následne ju zmyjeme šampónom. V prípade veľmi suchých vlasov sa odporúča nechať masku pôsobiť cez noc.

Ak máte problém s vypadávaním a celkovým oslabením, pomôže vám zelený čaj, ktorý je výborný na ich posilnenie. Okrem toho stimuluje aj rast. Odvar z čaju stačí naniesť na pokožku a celú dĺžku vlasov a pokojne nechať pôsobiť aj niekoľko hodín. Následne vlasy umyte bežným spôsobom.


Plní elánu aj na Facebooku: Buďte v obraze a nenechajte si ujsť už žiadny zaujímavý článok

Zdroj: ČTK, The Guardian
Odporúčame