Holenie tváre u žien: Máte naň odvahu? Takéto sú výhody

Dermaplaning

Holenie tváre si našlo miesto aj vo svete beauty (Zdroj: GettyImages)

Podpazušie, oblasť bikín, nohy… Holenie sa už aj pre ženy stalo súčasťou starostlivosti o telo a mnohé ho berú ako samozrejmosť. Stále však zostávajú v menšine tie, ktoré si odstraňujú aj jemné chĺpky na tvári. Hoci dermaplaning nie je žiadnou novinkou, veľa žien o tejto metóde ani len netuší.

Bez peny a žiletky

Dermaplaning je kozmetický zákrok, v rámci ktorého sa tvár ženy holí hrebienkom alebo skalpelom. Nejde teda o klasické holenie s nanášaním peny a použitím klasickej žiletky, ako to vidíme u mužov, ale so špeciálnymi nástrojmi s jemnými čepieľkami. Tie sa dajú použiť aj okolo vlasov a obočia.

Dermaplaning si pri troche zručnosti môže každá žena robiť doma sama, keďže rôzne druhy čepieľok sa dajú kúpiť aj cez internet. Jednoduchšie, bezpečnejšie a trvácnejšie je však nechať si túto procedúru spraviť v kozmetickom salóne.

Hladšia než broskyňa

Cieľom dermaplaningu je odstránenie malých chĺpkov, tzv. broskyňového páperia. To však nie je jeho jediná úloha. Spolu s chĺpkami sa totiž jemne odstraňuje aj vrchná vrstva pokožky s odumretými bunkami, takže výsledkom takejto exfoliácie je hladký, mladistvý a žiarivý vzhľad pleti. Dermaplaning dokáže zjemniť hlboké jazvy po akné aj škvrny na pokožke, odstraňuje nerovnosti a nedokonalosti. Bonusom po ošetrení dermaplaningom je lepšia absorbcia sér do pokožky a dokonalejšie nanášanie mejkapu.

Skúsili ste už dermaplaning?

Kto ho ocení a kto by sa mu mal vyhnúť?      

Holeniu tváre prepadla už Marilyn Monroe, možno aj preto bola jej pokožka taká žiarivo biela a svieža. Dermaplaning je určený pre všetky ženy, ktoré nechcú riešiť chĺpky na tvári a zároveň chcú šetrne obnoviť povrch svojej pokožky. Vyskúšať by ho mali aj tie, ktoré trápia jazvy po akné alebo majú pigmentové škvrny, a tiež ženy, ktoré majú jemné vrásky a suchú pleť bez jasu.

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
Tvoria sa vám po pobyte na slnku vyrážky? Možno máte alergiu na slnko

Naopak, vyhnúť dermaplaningu by sa mali ľudia, ktorí trpia zápalovým procesom akné, čepeľ by mohla vyrážky poškriabať a rozniesť infekciu po tvári. Dermplaning nie je vhodný ani pre dámy, ktoré trpia herpesom, rakovinou kože, úpalom, cukrovkou, alebo majú precitlivenú pokožku so sklonom k alergickým reakciám.

Sledujte náš Instagram

Zdroj: plnielanu.sk, youtube.com/@SkincaresKarol
Odporúčame