September je ideálnym obdobím na pokojnú dovolenku: Skúste Malorku, toto vám odporúčame vidieť!

Malorka

Vyberte sa na Malorku v septembri, svoju voľbu neoľutujete (Zdroj: unsplash.com/Tom Podmore)

Koniec prázdnin nemusí znamenať aj koniec dovolenkovej sezóny. Práve naopak. Ak si môžete zobrať dovolenku aj počas septembra, tak vedzte, že je to ideálny čas na strávenie stále slnečnej dovolenky pri mori. Jednou z možností, kam sa vybrať je španielsky ostrov Malorka. Povieme vám, čo sa tam oplatí vidieť a aj prečo sa rozhodnúť pre túto destináciu.

Výborná dostupnosť Malorky

Jednou z najväčších výhod Malorky je jej dostupnosť. Lieta sa tam prakticky z každého väčšieho letiska ako Bratislava, Schwechat či Budapešť. Obyvatelia severného Slovenska môžu rovnako zvážiť odlet z Poľska. Let z Bratislavy trvá približne 2 hodiny.

Ak sa rozhodnete kúpiť si sami letenky, milo vás prekvapí aj cena. Priemerne viete spiatočnú letenku nájsť už okolo 100 eur na osobu, počas septembra to môže byť ešte menej. Malorka je tiež stálicou v ponuke cestovných kancelárii.

Záruka pekného počasia

Najväčší z Baleárskych ostrovov je skvelou voľbou aj kvôli záruke pekného počasia. Uvádza sa, že Malorka má až 300 slnečných dní v roku. Tie si užijete aj počas septembra. Teploty majú v priemere okolo 26 stupňov, avšak ako to už v dovolenkových destináciách býva, citeľne to je oveľa viac. Teplota mora sa pohybuje na úrovni 25 až 26 stupňov a je viac ako príjemné.

Tip redakcie: My sme na Malorke boli počas druhého septembrového týždňa a mali sme jasné počasie. Slnko na pokožke nepálilo, v kombinácii s miernym vetrom to však bolo zradné. Nezabudnite použiť krém s vysokým SPF faktorom.

Za nás je september oveľa vhodnejším mesiacom na návštevu Malorky ako horúce letné dni. Obrovskou výhodou je aj menší počet ľudí, čo znamená prázdnejšie pláže alebo menšie čakanie v radoch na atrakcie.

Pláže podobné Karibiku

Tak ako každá destinácia, aj Malorka ukrýva perly. Ostrov môžeme rozdeliť na 4 časti. Severná časť je pomerne veterná a ľudia ju vyhľadávajú najmä kvôli surfovaniu. Západná časť je známa ako tá najvhodnejšia pre rodiny s deťmi. Nájdeme tu skôr hnedý piesok a pozvoľný vstup do mora.

Na juhu, v blízkosti hlavného mesta, sú pláže označované ako mestské. Sú pekné, prevažujú na nich mladí ľudia, hudba a ak máte radi ruch, vyrazte určite sem. Pokladom však ostáva východ ostrova. Najmä oblasť Alcúdie a časť Can Picafort svojou krásou vyrážajú dych. Bledý piesok, tyrkysové more, palmy… Hotový európsky Karibik!

Čo nezmeškať

Aby ste mali čo najkrajšie spomienky na Malorku, odporúčame vám požičať si auto a precestovať ostrov krížom-krážom. Cesty sú vo výbornom stave, až im ich môžeme na Slovensku iba tíško závidieť. Vodiči sú ohľaduplní a cena za požičania auta je viac ako priaznivá. Napríklad týždeň prenájmu auta, v čase od 12.9. do 18.9. vás vyjde na 116 eur.

Vyberte sa pozrieť hlavné mesto Palmu. Úzke uličky a dve pôsobivé pamiatky, katedrála a hrad, robia z tohto mesta vskutku krásne miesto. Nám sa však oveľa viac páčilo mesto Sollér. Cez toto mesto prechádza historický vlak, ktorý vás prevedie sadmi olivovníkov či citrónovníkov. Staré uličky, remeselné domy a možnosť vidieť nejednu známu osobnosť sú niečo, čo si nemôžete nechať ujsť.

Úžasný výhľad vám poskytne Cap de Formentor.  Z prírodného hľadiska je dych vyrážajúcou Dračia jaskyňa, ktorú v originálnom názve nájdete ako Cuevas del Drach. Farby, tvary a atmosféra tohto miesta sú naozaj úžasné. Po jaskyni vás prevedie sprievodca. Prehliadka trvá približne hodinu a má naozaj pompézne vyvrcholenie. Končí sa husľovým koncertom na jazere Martel, ktoré je najväčším európskym podzemným jazerom.

Jazdíte v septembri na dovolenky do zahraničia?

Zdroj: www.plnielanu.sk
Odporúčame