Drogéria – nakupovanie na internete

Ešte pred niekoľkými rokmi bolo nakupovanie prostredníctvom internetu považované za akýsi nadštandard. Dnes je však situácia iná a mnoho Slovákov obľubuje nakupovať tovar z pohodlia obývačky. Ušetrí im to v porovnaní s klasickým nakupovaním množstvo času.

 

Najčastejšie sa nakupuje drogéria a kozmetika

Popularita nakupovania na internete každým rokom rastie. Medziročne u nás vzrástol online predaj o 23 %. Cez internet sa nakupuje nielen elektronika a spotrebiče, ale čoraz častejšie si zvykáme aj na nákup tovarov bežnej spotreby.

V rebríčku najčastejších tovarov nakupovaných cez internet jednoznačne vedú móda, knihy, drogéria i kozmetika. My sa bližšie pozrieme aké výhody ponúka nákup online drogérie oproti klasickému nákupu v kamennom obchode.

Nákup online drogérie je rýchly

Nedostatok času a veľké pracovné vyťaženie spôsobuje, že zákazník chce nakupovať pohodlne a rýchlo. Nechce strácať zbytočne čas. Málokomu sa chce tráviť voľný čas chodením z jedného kamenného obchodu do druhého a hľadať svoj obľúbený tovar.

Hlavnou výhodou nákupu drogérie na internete je rýchlosť nákupu. Na takýto nákup postačí často pár minút a nestrávite pri ňom množstvo voľného času. Pri nákupe online drogérie si môže zákazník otvoriť viacero stránok naraz a nájde veľmi rýchlo, čo potrebuje. Napríklad, kde sa dá kúpiť kvalitná drogéria a už po pár klikoch „myškou“ má nakúpené.

Gazdinky vo väčšine majú svoju obľúbenú značku pracieho prášku, gélu alebo aviváže. Preto ich v prvom rade zaujíma dostupnosť a kvalita tohto tovaru. Dostupnosť požadovaných výrobkov zistí zákazník veľmi rýchlo, už po pár klikoch navyše. Pokiaľ má internetová drogéria tovar na sklade, môžete sa z neho často tešiť už na druhý deň po nákupe.

Za nákupmi nemusíte nikam cestovať

Určite ste už počuli o dvojakej kvalite nielen potravín, ale aj drogérie. Hlavne v novinách sa o tom už popísalo veľa. Ceny sú síce porovnateľné s cenami na Slovensku, no s ich kvalitou sa porovnať nedajú. Zákazníčky sa presvedčili, že drogéria predávaná v našich obchodoch v rovnakom obale, nie je kvalitou identická s tou, ktorá sa predáva za našimi hranicami. A tak často boli nútené vyrážať za nákupmi za naše hranice.

Online nákup odbremeňuje aj cestovanie zákazníka za nákupmi do susedných krajín, za kvalitnejším tovarom, napríklad za drogériou. Už nemusíte cestovať niekoľko desiatok kilometrov za hranice, ale ju nakúpite z pohodlia domova. Medzi obľúbené internetové drogérie patrí aj online drogéria myAustria, ktorá ponúka kvalitné produkty z Rakúska a Nemecka. Nikam nemusíte cestovať a ušetríte množstvo času a samozrejme aj finančných prostriedkov za cestovanie. Keďže balné a dovoz tovaru je u nich od 49 € zadarmo, zákazníci ušetria, čo mnohí určite ocenia.Už nemusíte cestovať – drogériu vám doručia priamo k dverám.

Neobmedzuje vás čas

Medzi nesporné výhody nákupu drogérie online patrí aj to, že eshop drogéria je otvorená sedem dní v týždni, v ktorúkoľvek hodinu oproti kamennej drogérii. Môžete tak nakupovať práve vtedy, keď máme na to chuť a čas. Nemusíte sa prispôsobovať žiadnym otváracím hodinám alebo vás neobmedzujú štátne sviatky či dlhé víkendy.

Nevýhoda nie je nevýhodou

Jednou z nevýhod nákupu online drogérie je to, že zákazník si tovar nemôže vyskúšať ani prezrieť. No je potrebné dodať, že aj nákup drogérie v kamennom obchode neumožňuje otvoriť napríklad prací prášok alebo prací gél a musíme sa spoľahnúť na informácie od výrobcu, ktoré sú na obale.

Na čo si dať pozor?

Pozor si treba dávať na falošné e-shopy a podvodníkov, aby vám namiesto objednaného tovaru neprišlo niečo úplne iné alebo bezcenné. Internetový obchod, z ktorého chcete nakúpiť, odporúčame skontrolovať, či je zapísaný v obchodnom registri a má na predaj tovaru oprávnenie. Drogériu nakupujte v bezpečných a spoľahlivých internetových drogériách s dobrými recenziami.

Zdroj: PR článok, Myaustria.sk
Odporúčame