Kolotoče, atrakcie, bohatý program: Táto narodeninová šou bude stáť za to

Lietajúce ryby bavia deti aj rodičov (Zdroj: Familypark)

Už niekoľko desaťročí je Familypark neďaleko slovensko-rakúskych hraníc obľúbeným miestom zábavy pre celé rodiny. Tento rok oslavuje narodeniny a na hostí bude čakať ešte viac zážitkov ako zvyčajne.

Familypark založil šikovný kamenár

Je to takmer neuveriteľné, ale história Familyparku sa začala písať už pred vyše 55 rokmi, keď sa kamenár Erwin Müller s rodinou presťahoval do St. Margarethen v Burgenlande. Pre svoje potešenie vytesal sochu svätého Juraja v životnej veľkosti. 

Práve v tom čase začali vznikať tematické zábavné parky, v ktorých mohli návštevníci obdivovať rôzne výjavy založené na známych rozprávkach. Erwin sa rozhodol jeden založiť a začal na svojom sne aktívne pracovať. Výsledkom je Familypark, ktorý otvoril svoje brány v roku 1968.

História Familyparku sa začala písať už pred vyše 55 rokmi: (Zdroj: Familypark)
História Familyparku sa začala písať už pred vyše 55 rokmi: (Zdroj: Familypark)

55 rokov zábavy

V nasledujúcich rokoch pribudol zvierací park a postupne aj desiatky dráh, ihrísk a rôznych lákadiel, ktoré zabezpečujú Familyparku prvenstvo medzi rakúskymi parkmi. Tento rok ho navyše čaká aj veľká oslava 55. výročia jeho existencie. Počas štyroch dní, od 8. do 11. júna, sa budú môcť návštevníci tešiť na špeciálny celodenný program.

Nebudú chýbať rôzne šou či akrobati na chodúľoch rozdávajúci sladkosti a balóny. Deti si môžu vyrobiť v tvorivej dielničke odznak na pamiatku. No a v sobotu ich určite zaujmú živí maskoti Familyparku. 

Ktorá atrakcia je naj práve pre vás?

Za návštevu určite stoja aj ostatné atrakcie – pokojne tu strávte s rodinou či priateľmi hoci aj celý deň. Jeden lístok platí na všetky jazdy, a tak si ich môžete vychutnať, koľkokrát chcete. Aby návštevníci mali dostatok času na postíhanie všetkého, čo si naplánujú, v týchto dňoch je park otvorený namiesto do šiestej až do siedmej večer.

A čo všetko na vás čaká? Celý areál je tematicky ladený a rozdelený do štyroch svetov. Zážitkový hrad, Rozprávkový les, Gazdovský dvorDobrodružný ostrov. V každom z nich nájdete niečo pre takmer každú vekovú kategóriu.

Čo tak vyskúšať jedinečný Leonardov lietajúci stroj? (Zdroj: Familypark)

Jazdy a kolotoče pre všetkých

Jazdu na zvieratkách, traktore či vláčiku si užijú deti, ale dospelí sa radi zvezú s nimi. „Moje dcéry milujú vozenie sa na prasiatkach a kohútoch. Priznávam, že ja si to užívam podobne,“ približuje Janka a dodáva: „Okolie každej z okružných dráh je dozdobené milými dekoráciami, hudbou a postavičkami. Páči sa mi, ako to dotvára celkový dojem.“

Ak to chcete doslova roztočiť, presedlajte na kolotoče. Ten rozprávkový je pre malé detičky, balónový pre deti už od 85 centimetrov. Tí väčší môžu pre poriadnu rotáciu vyskúšať Leonardov lietajúci stroj. Je jediný svojho druhu v Rakúsku a svoju jazdu sami riadite pomocou pohyblivého krídla.

Je vám teplo? Osviežia vás vodné atrakcie

Vo Familyparku nájdete kopu vodných atrakcií, ktoré oceníte najmä počas teplých dní. S najmenšími si užijete Jazdu na kačičkách, väčším je určená Krokodília dráha či Chrámová šmykľavka.

Nevynechajte ani novinku z minulého roka, Bobrí hrad. Hore sa odveziete výťahom, aby ste sa mohli z výšky 17 metrov spustiť do obrovského bazéna. Vo Familyparku myslia na detaily, a ak nechcete ostať mokrí, môžete sa osušiť vo vzdušnom kanáli.

Jazda na Bobrej dráhe vás príjemne osvieži. (Zdroj: Familypark)

Zažite poriadny adrenalín

Čo by to bol za zábavný park bez horskej dráhy? A že je z čoho vyberať. Hlavnou hviezdou bude počas narodeninových osláv 8. – 11. júna Potkaní mlyn, ktorý oslavuje desiate výročie. Ak máte radi rýchlosť, prudké klesanie, ostré zákruty, neostanete len pri jednej jazde.

„Môj syn sa nevedel dočkať, kedy bude môcť jazdiť sám. Je to vždy prvá atrakcia, na ktorú ideme,“ opisuje Peter. „Ja zatiaľ počkám s dcérou v okolí dráhy. Je veľmi pekne tematicky spravená, dá sa preliezť cez rôzne otvory ako v potkanej chodbičke. So synom sa potom stretneme pri stánku s občerstvením, ktorý je vedľa, a dáme si všetci spolu niečo dobré.“ Podobný zážitok budete mať aj z Blesku bohov. Menšie deti sa potešia atrakcii Herkules.

Lístky si kúpte radšej dopredu

Tak čo, skúsite atrakcie Familyparku na vlastnej koži? Ak chcete, aby váš výlet prebehol čo najlepšie, kúpte si lístky online. Vyhnete sa čakaniu a môžete ušetriť až päť eur na osobu. Ak sa rozhodujete skôr spontánne alebo váhate kvôli počasiu, na stránke sú webkamery, kde si môžete pozrieť, ako to na mieste aktuálne vyzerá.

V areáli okrem atrakcií nájdete aj stánky s občerstvením od zmrzliny cez teplé jedlá až po ovocné šťavy. Veci, ktoré nepotrebujete, si môžete odložiť v uzamykateľných skrinkách, takže vám nebudú zavadzať.

Viac o oslave 55. narodenín Familyparku

Advertoriál pripravený v spolupráci s Familypark.

Zdroj: Plnielanu.sk/Advertoriál
Odporúčame