Festival Nahé vína: Spoznajte nové autentické chute v historických častiach Banskej Štiavnice

ponuka fliaš na festival Nahé vína

Festival prezentuje ideu tradičnej a prirodzenej výroby vín (Zdroj: Nahé vína)

Jedinečný komorný festival naturálnych vín Nahé vína je späť v letnej edícii. V historických častiach Banskej Štiavnice sa na konci júna predstavia vinári, ktorých spája idea tradičnej, prirodzenej výroby „úprimných“ vín.

Festival Nahé vína ponúkne autentické kvasené vína

Uprostred leta sa festival Nahé vína vracia do svojej kolísky – malebnej Banskej Štiavnice. V priebehu jedného dňa si návštevníci budú môcť vychutnať spontánne kvasené vína, typické svojou autentickosťou.

Koštovať sa budú biele, ružové, oranžové, červené vína, vína bez pridanej síry, šumivé, nefiltrované, nečírené, z amfory, z betónového vajca, súr lie, šliapané nohami, biodynamické a rôzne iné. Stačí prísť a objavovať nové, nepoznané chute.

„Sú to všetko vína, tak ako ich príroda stvorila. Bez pesticídov, herbicídov, s minimálnym použitím siričitanov a s použitím pôvodných kvasiniek. To sa prirodzene odzrkadľuje aj v chuti a farbe,“ vysvetľuje Miro Lánik, ktorý festival Nahé vína organizuje od roku 2016.

reklamný plagát festivalu Nahé vína
Komorný festival si užijú milovníci kvalitného vína naplno (Zdroj: Nahé vína)

Čaká vás pestrý sprievodný program

Ponuka bude opäť bohatá. „Prídu kvalitní vinári zo Slovenska, Česka, Rakúska i Maďarska. S mnohými spolupracujeme dlhodobo, no nebudú chýbať aj nové tváre,” dodáva. Novým prírastkom je napríklad Oliver Weingartner, ktorý naturálne vína začal vyrábať v roku 2020, no svoje vinohradnícke a vinárske skúsenosti získal už skôr – vo Švajčiarsku, Nemecku a Rakúsku. Jeho vinice sa rozprestierajú na vrchu Somló (Maďarsko), na sopečnej pôde, vďaka čomu sú jeho vína vysoko minerálne.

Súčasťou festivalu bude sprievodný program, cupping (degustácia káv) a vyberaná gastronómia. Hlavná degustácia pre laickú i odbornú verejnosť sa bude konať v sobotu 29. júna 2024. Bezodný pohár si môžete vychutnávať od 12:00 do 18:00 hodiny. Tešíme sa na vás!

  • Kedy: 29. júna 2024, od 12:00 do 18:00 hodiny
  • Kde: Hotel Glaus (Pod Klopačkou), OPERA Prosecco Bar, Resla Residence, Galéria Jula Bindera, Archanjel caffe bar, Cukrkandel Patisserie
  • Vstupné: Predpredaj 29 € / na mieste: 35 €
  • Zoznam potvrdených vinárov: Tokaj UnderGround, Matúš Vdovjak (SK), U Koňa (SK), Víno Danko (SK), Štefan Horník (SK), Vinárstvo Mantič (SK), Vinařství Špetíci (CZ), David Kušický (SK), Pivnica Brhlovce (SK), United Cellars of Tekov (SK), Víno Svetik (SK), Wein Schloss Malatt (SK), Junge Wilde Winzer, Matthias Altmann (AT), Šiklóš Winery (SK), Milovin (SK), Zuzana Barnakova (SK), Zlatý Roh (SK), 7 Řádků/7 Riadkov (SK, CZ), Komjathi (SK), Hrčka & Benian (SK), Matyas Csaladi pinceszet (SK), Michal Bažalík (SK), Braňo Bahna (SK), Pivnica Ladzany (SK), Mäsiar Wines (SK), Tomáš Režný (CZ), Oliver Weingartner (HU), Borvin, Vino Hladky, Winnica Kosmos (PL), Autentista Monarchia (CZ)
  • Pre viac informácií sledujte Nahe vína na facebooku alebo instagrame
👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
Pripomíname si ho už viac ako pol storočie a téma tohtoročnej oslavy Dňa Zeme je: Planéta verzus plasty

Sledujte náš Facebook

Zdroj: Tlačová správa/Predpredaj.sk
Odporúčame