Medzinárodný folklórny festival ponúkne viac ako 40 programov: Bola by škoda túto slávnosť nevidieť

Na festivale sa predstaví množstvo folklórnych súborov (Zdroj: Wikimedia Commons/Krzysiu)

Mezinárodný folklórny festival Myjava vstupuje do svojho 63. ročníka. Táto oslava bohatej ľudovej kultúry sa uskutoční v termíne 14. až 18. júna. TASR o tom informoval hovorca mesta Myjava Marek Hrin.

Počas piatich dní budú mať diváci možnosť vidieť viac ako 40 zaujímavých programov. Tie sú určené pre návštevníkov všetkých vekových kategórií. „Prvé z nich sa budú konať už v stredu 14. júna a pôjde o detské pásmo tvorené tradičnými hrami a tvorivými aktivitami na myjavskom námestí nazvané En-ten-tíčki“ uviedol hovorca.

Samotný program festivalu sa začne v Kultúrnom dome Samka Dudíka už v piatok dopoludnia. V úvodnom predstavení vystúpia pre žiakov škôl hostia spoza hraníc. „Slávnostné otvorenie festivalu spojené s odovzdávaním Ceny festivalu je naplánované na 20.00 h a po ňom bude hlavná scéna v amfiteátri patriť zahraničným hosťom a ich programu Dedičstvo národov,“ ozrejmil Hrin.

Sobotný program zaháji Jarmek pot mijafskú vežu na Námestí M. R. Štefánika. „Hlavné programy v amfiteátri sa v prvý víkendový deň začnú krátko po 16.00 h. Ako prvú si budú môcť návštevníci pozrieť súťaž ľudových hudieb o cenu slávneho myjavského primáša Samka Dudíka. Má sa na nej zúčastniť desať ľudových hudieb,“ povedal hovorca.

Na nedeľu si účinkujúci pripravili dva veľké programy, ktoré sa uskutočnia v amfiteátri. O 14.00 h uvedú pásmo detských folklórnych súborov z Bratislavy, Modry a Strážnice nazvané Strýco črípkár idú! O 15.40 h to bude záverečný galaprogram myjavského sviatku folklóru s titulom Čriepky.

Festival organizuje mesto Myjava v spolupráci s Centrom tradičnej kultúry v Myjave a SNM – Múzeom Slovenských národných rád v Myjave. Konať sa bude vďaka podpore Fondu na podporu umenia a Trenčianskeho samosprávneho kraja.

Zdroj: plnielanu.sk, TASR
Odporúčame