FOTOPOSTUP Čiapky s brmbolcom: Vyrobte si originálne ozdoby na stromček sami doma

Fotopostup

plnielanu.sk

Takmer každý z nás v detstve nosil čiapku s brmbolcom. Niektorí ju zbožňovali, iní nenávideli, ale nostalgiu vyvoláva asi u všetkých. Pripomína nám krásne dni strávené v snehu so súrodencami a kamarátmi. Ak vás už nudí rok čo rok zdobiť vianočný stromček ozdobami zo supermarketu a máte tvorivého ducha, neváhajte a skúste si doma vyrobiť tieto originálne ozdoby. A ak práve trávia s vami čas vaše vnúčence, pokojne zapojte aj ich.

Potrebujeme

  • rolky z toaletného papiera
  • vlnu
  • nožnice
  • meter

Rolku z toaletného papiera si odmeriame, rozdelíme ju na päť dielov s hrúbkou približne 2 cm a rozstriháme. Napriek tomu, že rolky zvyčajne vyhadzujeme, dajú sa z nich vyrobiť pekné ozdoby i praktické pomôcky.


Mohlo by vás zaujať: Ozdoby na vianočný stromček: Aké sú trendy pre tento rok?


Podobne postupujeme aj s vlnou. Použiť môžete hocijakú. Ak ste doplietli šál či sveter a zostali vám zvyšky, nebojte sa farby skombinovať. Z vlny nastriháme kúsky dlhé približne 20 až 30 cm.

   

Zoberieme si prúžok odstrihnutý z rolky a kúsok vlny preložíme napoly. Takto vzniknutú slučku priložíme k vonkajšej strane prúžku. Konce pretiahneme vnútrom kruhu a potom aj slučkou. Dotiahneme a pokračujeme po celom obvode, kým nenaplníme celý kruh.


Mohlo by vás zaujať: Vianočný stromček je symbolom sviatkov: Aké sú trendy na tento rok?


Keď máme celý prúžok zaplnený, previažeme visiace konce dlhším kúskom vlny a zauzlíme ho.

   

Konce prevísajúcej vlny  zastrihneme do ľubovoľnej dĺžky a tvaru a môžeme zdobiť.


Aké ďalšie vianočné ozdoby si doma vyrábate vy? Napíšte postup výroby ostatným čitateľom v diskusii.

Zdroj: plnielanu.sk, plnielanu.sk/Ľudmila, Ľudmila
Odporúčame