FOTOPOSTUP Vyrobte si narýchlo štýlovú dekoráciu na sviatky: Stačí vám to, čo nájdete doma

Veľkonočná dekorácia

Aj na poslednú chvíľu stíhate vyrobiť takúto originálnu dekoráciu na Veľkú noc (Zdroj: Primalex)

Ste pripravení na oslavu jari? Ak ste tento rok ešte nestihli veľkonočnú výzdobu, nezúfajte. Vyrobte si jednoduchú závesnú dekoráciu z domácich zásob. Potrebovať budete len pár vecí, ktoré sa nachádzajú vo väčšine slovenských domácností.

Potrebujeme

  • vajíčka (použiť môžete aj plastové)
  • konárik zo stromu
  • nožnice
  • hodvábnu stuhu
  • špajle
  • ochranné rukavice
  • metalickú farbu v spreji
(Zdroj: Primalex)

Postup

Pracovnú plochu si zakryte kartónom či fóliou. Suché, čisté a odmastené vajíčko navlečte na špajľu a zo vzdialenosti 20 až 30 cm naneste metalickú farbu v spreji s kovovými pigmentmi. V tomto prípade sme zvolili zlatý a strieborný odtieň.

(Zdroj: Primalex)

Sprej pritom držte čo najviac zvisle. Aby ste dosiahli rovnomernú aplikáciu, odporúčame tiež nástrek začínať a končiť mimo dekorácie. Postup opakujte so všetkými vajcami. Špajle potom zapichnite do kvetináča alebo podložte tak, aby sa vajcia nedotýkali podložky, kým farba nebude úplne suchá.

Veľkonočná dekorácia
(Zdroj: Primalex)

Stuhu nastrihajte na tri rovnako dlhé časti a na každú z nich navlečte tri vajcia. Pomocou uzlíkov ich zafixujte tak, aby medzi sebou mali rovnaký rozostup. Pri navliekaní môžete striedať vajíčka rôznych farieb.

(Zdroj: Primalex)

Takto pripravené stuhy potom priviažte vedľa seba na očistenú vetvu. Hotovú dekoráciu môžete pripevniť na dvere, okno alebo stenu. Nafarbené vajcia tiež môžete zavesiť na stuhy po jednom a ozdobiť nimi vázu s vetvičkami vŕby či zlatého dažďa, ktoré symbolicky privolajú teplé jarné počasie aj veselú jarnú náladu.

Veľkonočná dekorácia
(Zdroj: Primalex)

Sledujte náš Facebook

Zdroj: Plnielanu.sk, doblogoo
Odporúčame