FOTORECEPT Vyskúšali sme hit sociálnych sietí: Cestoviny s pečenou omáčkou nás milo prekvapili

Cestoviny s paradajkami a syrom

Tento recept sa stal na TikToku virálnym (Zdroj: Plnielanu.sk/Minako)

Aj vy sa občas necháte zlákať na prípravu populárneho receptu z internetu, no keď si ho pripravíte doma, tak výsledok je úplne iný? Túto situáciu zažil asi každý z nás. My sme sa rozhodli vyskúšať známy recept na jednoduché cestoviny, ktorý sa stal virálnym na sociálnej sieti TikTok.

Recept sa stal populárnym, pretože naň potrebujet len pár surovín a je jednoduchý na prípravu. A aký bol teda výsledok? Na naše prekvapenie, cestoviny dopadli tak, ako sme na videách a aj nám chutili. Určite si ich doma pripravíme ešte raz.

Potrebujeme

  • 400 g cherry paradajok
  • 200 g suchých cestovín
  • 1 strúčik cesnaku
  • 1 ks feta syru alebo balkánskeho syru
  • 8 lyžíč olivového oleja
  • 1 zarovnaná ČL cukru
  • hrsť čerstvej bazalky
  • ½ ČL soli

Postup

Pripravíme si suroviny. My sme v recepte použili 200 g balkánskeho syru. 

(Zdroj: Plnielanu.sk/Minako)

Paradajky sme si prekrojili na polovice, pretože už boli väčšie. Ak máte klasické menšie cherry paradajky, môžete ich použiť celé. Pridáme sedem lyžíc oleja, polovicu lyžičky cukru, soľ, korenie a v zapekacej mise všetko premiešame. Do stredu vložíme syr a vrch polejeme zvyšnou lyžicou oleja a okoreníme.

(Zdroj: Plnielanu.sk/Minako)

Rúru zohrejeme na 200 °C a necháme piecť približne 30 minút. Medzitým si uvaríme cestoviny. Odporúčame odložiť si pár lyžíc vody, v ktorej sa cestoviny varili. Po upečení pridáme do misy nasekanú bazalku a nastrúhaný strúčik cesnaku.

(Zdroj: Plnielanu.sk/Minako)

Paradajky môžeme popučiť vidličkou a všetko dobre premiešame. Ak vám prídu paradajky so syrom husté, tak pridajte pár lyžíc vody z uvarených cestovín. 

(Zdroj: Plnielanu.sk/Minako)

Nakoniec prihodíme do misy uvarené cestoviny a dobre premiešame.

(Zdroj: Plnielanu.sk/Minako)

Sledujte náš Facebook

Zdroj: Plnielanu.sk
Odporúčame