Goralské folklórne slávnosti ponúknu skvelý zážitok: Nenechajte si ujsť nápaditý program pre malých i veľkých!

goralské folklórne slávnosti

Do zoznamu nehmotného dedičstva Slovenska je zapísaná aj goralská kultúra (Zdroj: Bachledka.sk)

Užite si tradície Goralov priamo v malebnej oblasti Zamaguria. Podujatie Goralské folklórne slávnosti ponúkne nápaditý program plný známych tvárí, ale aj domácich umelcov. Gorali zavítajú na Bachledku, aby návštevníkom priblížili ich kultúru, históriu a remeslá. Nebudú chýbať ani nevšedné prepojenia ako Štefan Štec a Peter Bič Project.

SĽUK, Peter Bič Project, Iconito, Čarovné ostrohy, či Sima Magušinová budú hosťami na sviatku všetkých Goralov 1 200 m n.m. priamo na Bachledke. Deti sa môžu tešiť na Spievankovo, Paci Pac, Fíha Tralala, či Šiši deň s Turbi a Turbom.

Na Bachledku sa presunú všetci Gorali

V prvej polovici augusta sa na Bachledku presunú všetci Gorali, aby spoločne 11. až 13. augusta oslávili svoj sviatok. Tým sviatkom je práve 27. ročník Goralských folklórnych slávností, ktoré sa aj tento rok konajú 1 200 m n.m., priamo pri vstupe na Chodník korunami stromov.

Vstupenky nájdete na Predpredaj.sk

goralské folklórne slávnosti
Goralské folklórne slávnosti ponúknu program pre malých aj veľkých (Zdroj: Bachledka.sk)

Organizátori pre verejnosť pripravili nápaditý program pre veľkých aj malých. Milovníkov tejto výnimočnej slovenskej kultúry čakajú ukážky starých ale aj súčasných ždiarskych remesiel, gazdovia z okolitých dedín sem privezú zvieraciu farmu, kde budú môcť rodiny okrem kŕmenia ovečiek a kravičiek ochutnať aj miestne domáce mliečne špeciality, či si osedlať goralského valacha.

tradície Goralov
Užite si tradície Goralov priamo v malebnej oblasti Zamaguria (Zdroj: Bachledka.sk)
tradície Goralov
Čakajú vás ukážky starých, ale aj tradičných ždiarskych remesiel (Zdroj: Bachledka.sk)

Program prinesie kombináciu goralskej a súčasnej kultúry

Na podujatí sa predstavia tradiční goralskí umelci, ktorí nám ponúknu zážitok v podobe folklóru, tancov a spevov. Goralská kultúra sa bude striedať s tou súčasťou a všetci sa môžu tešiť na hviezdne koncerty. Jedným z nich bude aj zaujímavé prepojenie Štefana Šteca s kapelou Peter Bič Project, milovníkov folklóru poteší SĽUK, či skupina Iconito. Moderný nádych folklóru zas prinesú Čarovné ostrohy a na podujatí zaznie aj gitara a hlas obľúbenej Simy Magušinovej.

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
Medzinárodný folklórny festival Jánošíkove dni v Terchovej opäť poteší všetkých fanúšikov folklóru a ľudovej kultúry

Na svoje si prídu aj deti

Organizátori pre ne každý deň dopoludnia pripravili naozaj skvelý program, Spievankovo, Fíha Tralala, Paci Pac, či Šiši deň s Turbi a Turbom. Obľúbení detskí interpreti sa budú striedať s miestnymi divadielkam a detskými folklórnymi súbormi.

dievčatá v tradičnom goralskom kroji
Na svoje si prídu aj deti (Zdroj: Bachledka.sk)

Goralské folklórne slávnosti budú v nedeľu patriť obci

Program v nedeľu bude patriť najmä miestnym umelcom. Otvorí ho svätá omša, ktorú bude celebrovať spišský diecézny administrátor mons. Ján Kuboš a po nej čaká návštevníkov deň plný čarovného goralského folklóru a histórie.

Slamenému Goralovi pribudne Goralka

Diváci budú môcť na podujatí zažiť aj vyrezávanie zvieracích sôch z dreva a k slamenému 4 metre vysokému Goralovi, ktorého umelec vytvoril počas posledného ročníka, pribudne rovnako vysoká Goralka.

Goralské folklórne slávnosti prinášajú dva zážitky v jednom

Či už máte do okolia Tatier naplánovanú dovolenku alebo nie, Goralské folklórne slávnosti si tento rok jednoducho nemôžete nechať ujsť. Kto sa rozhodne tento výlet absolvovať, rozhodne neoľutuje. Podujatie sa totižto koná na Bachledke, priamo pri vstupe na Chodník korunami stromov a organizátori tak návštevníkom ponúknu kombináciu nevšedného zážitku magickej prírody a tradičnej slovenskej kultúry. V rámci areálu podujatia je totižto k dispozícii aj vstup na Chodník korunami stromov. Celým podujatím vás bude sprevádzať charizmatická moderátorka Veronika Hatala.

Vstupenky nájdete na Predpredaj.sk
Viac info sa dozviete na www.bachledka.sk

Sledujte náš Facebook

Zdroj: Tlačová správa/Predpredaj.sk
Odporúčame