Hodiny na stenu s rustikálnym nádychom: Dodajú štýl aj vašej domácnosti

Nástenné hodiny

Inšpirujte sa nástennými hodinami (Zdroj: Unsplash/Jon Tyson)

Rustikálny štýl sa momentálne teší veľkej obľube. Ak patríte aj vy medzi jeho fanúšikov, určite uznáte, že sa hodí nielen na chalupu či do starších stavieb, ale vhodne skombinovaný vynikne aj v moderných priestoroch. Dotvoriť ho k dokonalosti ho môžete aj využitím rôznych doplnkov – napríklad nástenných hodín. Ponúkame vám niekoľko tipov, ktoré by vás mohli zaujať.

Rustikálny štýl sa momentálne teší veľkej obľube. Ak patríte aj vy medzi jeho fanúšikov, určite uznáte, že sa hodí nielen na chalupu či do starších stavieb, ale vhodne skombinovaný vynikne aj v moderných priestoroch. Dotvoriť ho k dokonalosti ho môžete aj využitím rôznych doplnkov, napríklad nástennými hodinami. Ponúkame vám niekoľko tipov, ktoré by vás mohli zaujať.

Sklenené nástenné hodiny s motívom starej mapy potešia nielen milovníkov geografie. Ich priemer je 34 centimetrov, takže na ne dovidíte aj z druhého konca miestnosti. Hodiny sú na jednu tužkovú batériu a stoja 9,90 eur (nostalgiashop.sk).
Monochromatické hodiny s motívom francúzskeho Bordeaux môžu dodať šmrnc aj tej vašej domácnosti. S priemerom 30 centimetrov sa hodia aj do väčších miestností. Stačí do nich dať jednu tuškovú batériu a ich cena je 8,49 eura (jysk.sk).
Mohlo by vás zaujať: Na maličkostiach záleží: Skrášlite si bývanie vhodnými doplnkami
Ak aj vás očaril New York, možno budete mať radi doma aspoň jeho malý kúsok v podobe hodín charakteristických pre stanicu Grand Central. Môžete ich mať v tmavom aj bielom prevedení. Ich priemer je 21 centimetrov, potrebujete dve baterky. Dostante ich za 19,99 eura (jysk.sk).
Ak hľadáte nástenné hodiny do predizby, práve tento model s obrázkami topánok môže byť ten pravý. Sú pomerne veľké, ich priemer je 60 centimetrov. Kúpite ich za 33,50 eur (tintinhal.sk).
Ak túžite po rustikálnych hodinách, ale nesedia vám obrázky kvetín ani žiadne iné, možno vás zaujme tento model so štedrým priemerom 50 centimetrov. Kúpite ich za 49,00 eur (tintinhal.sk).
Mohlo by vás zaujať:  Kancelária v štýle feng shui: Spríjemní prácu aj vám
Originálne nástenné hodiny v industriálnom štýle sú vyrobené zo surového kovu s výraznou patinou. Čas síce možno z nich neodčítate tak jednoducho ako pri iných modeloch, ale vo vhodnom prostredí môžu byť tou správnou štýlovou bodkou. Ich priemer je 41 centimetrov, potrebujete do nich jednu tuškovú batériu a kúpite ich za 30,74 eur (bellarose.sk).
Romantické hodiny s motívom levandule sa hodia najmú do domácností zariadených s francúzskou ľahkosťou a šarmom. Ich priemer je 34 centimetrov a sú na jednu tužkovú batériu. Ich cena je 8,90 eura (nostalgiashop.sk).
Zdroj: Thinkstock.com, Thinkstock.com, stránky predajcov, Dora
Odporúčame