Hviezdami internetu po 50-ke? Inšpirujte sa príbehmi, ktoré vás dostanú!

Influenceri

Instagram

Sú to seniori, napriek tomu zvládajú nielen počítače, ale aj sociálne siete. Znie to možno neuveriteľne, ale stať sa napríklad hviezdou Instagramu môžete pokojne aj vtedy, keď máte sivé vlasy a tvár poznačenú vráskami.

Počuli ste už slovo „influencer“? Je to človek, ktorý má určitý vplyv – svojimi názormi, postojmi, myšlienkami či životným štýlom dokáže pôsobiť na druhých a ovplyvňovať ich. Predstavujeme vám niekoľko influencerov – seniorov, ktorí očarili svet svojou vizážou, šarmom, nekonvenčnosťou či odvahou otvorene vyjadrovať názory.

Baddie Winkle    

Verili by ste, že táto celebritami zbožňovaná babička bude mať v júli už 91 rokov? Na Instagrame má 3,8-milióna followerov, nebojí sa bláznivých farieb či výstrihov a pokojne si na seba oblečie aj plavky. Zaujímavosťou pritom je, že život sa s Baddie nemaznal – najskôr jej zomrel milovaný manžel a potom boj s rakovinou prehral syn. Zostala jej dcéra, vnúčatá a pravnúčatá. A práve jedna z pravnučiek sa postarala o to, aby o Baddie vedel celý svet. Keď ju raz uvidela, ako behá po dome v batikovanom tričku, šortkách a ponožkách s listami marihuany, odfotila ju a zavesila na internet. Foto sa stalo hitom a vtedy 80-ročná dôchodkyňa odštartovala novú hviezdnu etapu svojho života.

Mohlo by vás zaujímať: Joan Collinsová prezradila tipy na krásu: Verili by ste, že má už osemdesiat?

Iris Apfel

 
 
 

 
 
 
 
 

 
 

 
 
 

One of my adorable junior fans wanted her bracelet autographed

Príspevok, ktorý zdieľa Iris Apfel (@iris.apfel),

97-ročnej dáme by ste rozhodne babička nepovedali. Ona sama sa označuje za „najstaršiu tínedžerku na svete“ a dokazuje to aj svojimi pestrofarebnými kreáciami. Iris má na Instagrame 1,2-milióna followerov. Vďaka extravagantnému štýlu si ju všimlo aj Metropolitné múzeum v New Yorku, ktoré jej kolekcii odevov a šperkov v roku 2005 venovalo samostatnú výstavu. Iris však nie je známa len kvôli módnym výstrelkom. Tisícky ľudí dojíma aj jej príbeh o tom, ako s manželom Carlom, s ktorým boli spolu vyše 70 rokov, založili vlastnú odevnú firmu a dokázali si byť navzájom oporou.

Mohlo by vás zaujímať: Hviezda Claudia Cardinale: Prezradila recept na krásu aj spomienky na lásku

Lyn Slater

Má 65 a nie je len obyčajná módna ikona, ktorá svojich fanúšikov (na Instagrame ich má aktuálne 663-tisíc) ohuruje nezameniteľným postojom. Je to aj mimoriadne vzdelaná žena a profesorka na Fordhamskej univerzite. V rozhovore pre Cosmopolitan prezradila, že vždy bola rebelkou, a možno aj preto si vybrala prácu sociálnej pracovníčky s mladistvými delikventmi a zaujímala sa o trestné právo. V roku 2010 sa prihlásila na kurz dizajnu a technológií a o štyri roky neskôr len tak pre zábavu spustila svoj blog Accidental Icon. Dnes udáva tón v móde, ale je rešpektovaná aj pre svoje názory.

Mohlo by vás zaujímať: Ten čas ale letí: Meg Ryan oslavuje päťdesiatku!

Linda Rodin

 
 
 

 
 
 
 
 

 
 

 
 
 

Puppy Love with some hints of orange. www.lindaandwinks.com for Winky’s outfit. Photo. @the__bleu.

Príspevok, ktorý zdieľa Linda Rodin. (@lindaandwinks),

Svoje strieborné vlasy si nikdy nefarbila, hoci začala šedivieť už ako 35-ročná. Dnes má Linda Rodin, podnikateľka z New Yorku a módna ikona pre tisícky žien, už 70 a stále vyzerá úžasne. Lindu nájdete na Instagrame pod menom „Linda and Winks“. Jej nerozlučným partnerom je totiž pudlík Winks, ktorý zároveň tvorí súčasť jej imidžu. Spolupracuje s mnohými hviezdami, ako stylistka sa podieľala na vytváraní outfitov napríklad pre Madonnu, Halle Berry či krásku Gisele Bündchen. Spolu so svojím pudlíkom sa teší veľkej popularite na sociálnej sieti, aktuálne majú 253-tisíc followerov.

Mohlo by vás zaujímať: 10 slovenských influencerov, ktorí skutočne stoja za to: Zoznám sa s týmito zaujímavými menami

George Takei  

Hoci majú medzi influencermi v seniorskom veku výraznú prevahu ženy, predsa len sa nájde aj zopár mužov. Príkladom je George Takei, ktorý má na Instagrame až 1,3-milióna followerov. Detstvo dnes 82-ročného amerického filmového, divadelného a televízneho herca je spojené s nepeknými spomienkami. Po japonskom útoku na Pearl Harbor postretol jeho rodinu podobný osud, ako mnoho ďalších Japoncov žijúcich v Amerike: Spolu s rodičmi bol uväznený v internačnom tábore. Tieto zážitky ho ovplyvnili natoľko, že po štúdiu architektúry začal byť aktívny v politike a bojovať za občianske práva.

Poznáte aj ďalšie hviezdy, ktoré si podobnú kariéru vybudovali v pokročilom veku? Napíšte ostatným čitateľom do diskusie pod článkom.

Zdroj: Mirka, Instagram
Odporúčame