Inflácia a vaše celoživotné úspory: Ako na to?

Starší pár si vychutnáva zmrzlinu

Termínované vklady sú cesta k cieľu (Zdroj: PR článok)

Médiá v poslednej dobe venujú veľmi veľa priestoru inflácii a jej rizikám. Inflácia predstavuje znehodnotenie peňazí, ktoré súvisí s nárastom cien. Pre každého znamená to isté – za jedno euro si budeme môcť kúpiť menej ako v minulosti. Infláciou sú významne ohrozené predovšetkým naše úspory. Média preto prinášajú množstvo rád ako si ich ochrániť. Píšu o tom, že hlavným nástrojom ako ochrániť svoje úspory je investovanie. Tieto rady sú však určené predovšetkým mladším ročníkom, ktorí sú pracovne aktívni a majú veľkú časť života stále pred sebou. Kto však poradí tým starším?

J&T BANKA myslí na staršiu generáciu

Práve pre generáciu seniorov pripravila J&T BANKA webovú stránku akonainflaciu.sk,  ktorá je plná informácií o rizikách inflácie a podnetov ako na ňu. V J&T BANKE si uvedomujú, že seniori sú prevažne konzervatívni. Nielen hodnotovo, aj vo vzťahu ku svojím úsporám. Dá sa teda povedať, že sú konzervatívni na druhú.

Peniaze na bežnom účte strácajú hodnotu

Podľa všeobecne známych dát, majú občania Slovensku na bežných účtoch takmer 25 miliárd eur. Peniaze na bežných sa však vôbec nezhodnocujú. Úroky bežných účtov sa v posledných rokoch pohybujú okolo nuly. To je menej ako inflácia. Preto tieto úspory strácajú na hodnote. Skúsenosti bankárov a viaceré výskumy naznačujú, že generácia seniorov využíva bežné účty ešte viac ako zvyšok populácie. Inflácia bude v najbližších rokoch rásť. Ich celoživotné úspory sú preto mimoriadne ohrozené.

Termínované vklady sú cesta k cieľu

Čo teda robiť, znie prirodzená otázka. Investovať, znie logická a univerzálna odpoveď. Ale je to dobrá odpoveď aj pre konzervatívnych seniorov? Samozrejme, že začať investovať sa dá aj „na staré kolená“. Ale čo s tými, ktorí jednoducho nenájdu odvahu investovať? Práve pre túto početnú skupinu má J&T BANKA jednoduché upozornenie. Uložte si svoje úspory na termínované vklady. Sporenie cez termínované vklady môžeme považovať za veľmi bezpečnú formu sporenia. Peniaze si uložíte na vopred stanovenú lehotu viazanosti. Úrok termínovaného vkladu je vopred pevne stanovený a výnos je istý. Je jasné, že termínované vklady vás nikdy úplne neochránia pred rizikami inflácie. Ale predstavujú neporovnateľne lepšie riešenie, ako peniaze uložené na bežných účtoch. A o to ide. Viac o termínovanom vklade J&T BANKY na 12 mesiacov s úrokom 1 % ročne sa dozviete tu.

Na stránke www.akonainflaciu.sk dáva J&T BANKA do pozornosti aj iné investičné príležitosti. Napríklad podnikové dlhopisy. Viac o nich sa môžete dozvedieť tu.

Zdroj: PR článok
Odporúčame