Interiér v boho štýle pôsobí útulne a hravo: Stačí dodržať 4 body a oživíte svoj domov

boho štýl

Páči sa vám boho štýl? (Zdroj: GettyImages)

Či už ste sa rozhodli pre zmenu interiéru alebo zariaďujete svoje nové bývanie, určite by ste mali zvážiť aj boho štýl. Vďaka svojim nezameniteľným prvkom sa stáva čoraz viac populárnejším a obľúbenejším.

Nečudujeme sa. Spája pohodu, staré s novým, útulnosť a čistotu zároveň. Aj napriek tomu, že vznikol ešte v 19. storočí, pôsobí veľmi moderne. Možno za to môže aj fakt, že sa vymyká priemeru a tomu, čo máme možnosť vidieť vo väčšine interiérov. Poďme si ho predstaviť a zároveň definovať prvky, vďaka ktorým bude váš domov pôsobiť útulne.

Prírodné materiály

Jednou z hlavným predností tohto štýlu je, že nepôsobí sterilne a chladno. Vďaka prírodným materiálom a neutrálnym farbám vyžaruje z interiéru harmónia a teplo. Prírodné materiály sa objavujú vo výraznom počte na zvolených materiáloch, nábytku aj doplnkoch.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa builder (@builder_casopis)

Textílie, ktoré nielen zahrejú

Jedným zo zaujímavých prvkov pri boho štýle sú doplnky a najmä textílie. Môžeme povedať, že práve tie dodávajú šmrnc celému interiéru. Chýbať by nemali koberce, závesy, deky, poťahy na vankúš a kľudne aj obaly na kvetové črepníky. Opäť však nezabúdajte na to, že je potrebné, aby každá textília reprezentovala prírodný materiál. Medzi ne môžeme zarodiť napríklad bavlnu, morskú vlnu, ľan, a podobne. Čerešničkou na torte bude, ak sa kde-tu objavia strapce.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Bohemian Store (@artisalosx)

Farebnosť

Aj keď interiéru dominujú prírodné farby a ich základná, neutrálna farebnosť, tam to nekončí. Boho je pretkané aj s kontrastnými a sviežimi farbami. Chýbať by nemala žltá, červená, okrová či oranžová. Nebojte sa odviazať a zabudnite na dokonale zladené domácnosti. Boho štýl si žiada farebnú explóziu a rôznorodosť nielen farieb, ale aj vzorov. Prúžky, kocky, kruhy

Boho štýl v interiéri si je veľmi blízky aj s tým v módnom priemysle. Bez ohľadu na to či je vám blízke hippies, tiež nazývané ako deti kvetov, mali by ste inšpiráciu čerpať práve v ich druhotnom pomenovaní. Kvety sú priam nutnosťou pri boho štýle v interiéri. Stavte na rastliny s exotickejším nádychom. Dobrou voľbou budú vnútorné palmy, juky alebo aj kaktusy. Perfektným ťahom bude, ak vložíte kvetináč do toho ozdobného z morskej trávy.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Bohemian Decors (@bohemian_decors)

Doplnky

Hlavnú funkciu doplnkov pri tomto štýle preberajú farby a textílie. Boho štýl nič viac nepotrebuje. Ak ste dosť odvážni, môžete si zavesiť nad gauč koberec. Krokom vedľa nebudú ani nástenné dekorácie z prírodných materiálov.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa The Spruce (@thespruceofficial)

Zdroj: plnielanu.sk
Odporúčame