Je vám smutno a ste podráždení či nešťastní? Obklopte sa týmito farbami!

Oblečenie

thinkstockphotos.com

Leto je zrejme nenávratne preč a vás sa môžu zmocňovať rôzne nie najpríjemnejšie nálady. Ak sa v poslednom čase cítite smutný, bez nálady a život vás nebaví tak, ako kedysi, je načase s tým niečo urobiť. Nemusíte hneď mieriť k psychológovi či psychiatrovi, najskôr sa skúste napríklad obklopiť farbami, ktoré by mali smútok a podráždenosť poslať preč.

Fakt, že farby vplývajú na naše nálady, nie je žiadnou novinkou. Každý odtieň má svoju energiu, ktorá na nás vplýva a dokáže nás nabudiť, dodať nám energiu, alebo nás naopak upokojiť a zrelaxovať. Ktorými farbami sa teda obklopiť, ak vaša duša práve neprežíva najlepšie obdobie?

Modrá je dobrá

Modrá farba tlmí podráždenosť a agresivitu. Ak sa vaša duševná nepohoda prejavuje takto, mali by ste sa obklopiť práve modrou farbou. Upokojí vás a zároveň znižuje krvný tlak. Dajte si ako šetrič obrazovky v práci modré nebo, či nekonečné morské diaľky. Jednou z príčin zlej nálady môže byť aj nedostatok spánku. Ak je to tak aj vo vašom prípade, opäť stavte na modrú – je vhodná práve pri problémoch so spánkom. Pomôžu modré návliečky na periny, modrá tapeta, či záves na oknách. Ani s modrou to však nemusíte preháňať, aby zrazu celkový dojem nepôsobil veľmi chladno.


Tiež by vás mohlo zaujať: Farba vášho auta neklame: Čo všetko o človeku prezrádza?


Vždy skvelá zelená

Nemusíte patriť medzi vášnivých milovníkov turistiky, ale vedzte, že príroda a pobyt v nej prospejú aj vám. Prechádzka po lese dokáže upokojiť myseľ a vyčistiť hlavu od rôznych starostí. Zelená upokojí vaše nervy, pôsobí dobre na srdce a pomáha pri pocite vyčerpanosti. Prírodu si preneste aj domov, či do kancelárie v podobe zelenej farby. Veľké zelené rastliny, vhodný plagát či maľba, alebo napríklad zelená zástena urobia svoje. Okrem svojej mysle tiež prospejete očiam, pre ktoré je pohľad na zelenú farbu doslova balzamom.

Žiarivá žltá

Radosť a šťastie – tieto pocity navodzuje žltá farba. Spomeňte si na slnko, či slnečnicové pole a hneď sa vás zmocní príjemný hrejivý pocit. Žltá nie je vyhradená len pre leto – vneste ju do svojho života v podobe kravaty, žiarivej šatky, žltých uterákov, misy na ovocie, či zaujímavého obrazu. Pastelová žltá sa tiež hodí na stenu do vášho bytu. Dodá mu teplo a vám lepšiu náladu. Pozitívne na vás zapôsobí aj žltá s odtieňom do oranžova.


Tiež by vás mohlo zaujať: Najdôveryhodnejšia farba očí: Tipnite si, ktorá to je!


Fialová proti migréne

Hoci v našich končinách sa fialová neraz považuje skôr za jednu z farieb smútku, v skutočnosti dokáže myseľ príjemne upokojiť. Nemusíte sa pritom obklopiť tmavým odtieňom tejto farby – môžete staviť skôr na tie pastelové. Fialová pomáha pri migréne. Zároveň sa spája s vierou vo vlastné schopnosti, a tak môže potlačiť vaše obavy zo zlyhania. Fialovou sa obklopte vo forme oblečenia, do vázy môžete dať fialové kvety (napríklad frézie), kúpte si fialový poznámkový blok, či vankúše do obývačky.

Ružová nie je len pre malé dievčatká…

…aj keď je fakt, že sa ňou obklopuje najmä nežnejšie pohlavie. Práve ružová farba však dokáže upokojiť rozháranú myseľ a dať šach-mat priveľkej nervozite. Má upokojujúci vplyv, koniec koncov, nie nadarmo ju využívajú v nemocniciach, ale aj v niektorých väzeniach. Ak cítite, že by ste potrebovali vymeniť neustály boj za kúsok pokoja a nehy, stavte na ružovú – napríklad vo forme obliečok na periny, záclon, alebo si kúpte lampu s ružovým tienidlom.


Obklopujete sa vedome určitými farbami? Aké to sú a aký majú vplyv na vaše pocity a nálady? Napíšte v diskusii.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, Zora
Odporúčame