Knižný tip: Šokujúci skutočný príbeh, mladú Ninu držali viac ako 20 rokov v zajatí

Žena číta knihu

Foto: Gettyimages

„Stal sa zo mňa nikto.O mojej existencii nikto nič netušil…Až kým sa mi nepodarilo utiecť.“ Takto znejú slová Niny. Ženy, ktorú viac ako dvadsať rokov väznil maoistický kult v južnom Londýne. Jej životný príbeh je tragický, dojemný a napriek všetkému svojským spôsobom humorný. Hlboko a psychologicky sa ponoríte do života bytosti, ktorá bola kruto vychovávaná v absolútnej ideologickej čistote komunistického režimu, až kým nestratila vlastnú osobnosť.

Nina nevie, čo je to matka či otec. Nikdy sa nestretla s iným dieťaťom. Nevlastnila knihy, hračky. Nemala súkromie. Vodca, ktorý okrem nej držal v izolácii aj ďalšie štyri ženy, ju nazýval Projektom. A Nina ním naozaj bola. Nepopísaný list oddelený od „falošných bohov kapitalizmu a narcistického kultu vlastnej osobnosti“.

Po dlhých desaťročiach sa Nina dostáva na slobodu a na svetlo sveta sa vynára jej strastiplný príbeh zachytený v denníkoch, ktoré skrývajú šokujúce podrobnosti z Nininho života v sekte. To však zďaleka nie je všetko… Nine sa v mysli začínajú objavovať dávno vymazané spomienky na tajuplné úmrtia opradené množstvom otázok a záhad.

 Ewan Morrison – Nina X
Vydavateľ: Cosmopolis – Grada
Počet strán: 320
Rok vydania: 2020
Žáner: Román
Odporúčaná cena: 12,79 eur

Kúpte si túto knihu na Martinus.sk!

Kniha Nina X je bestseller
Foto: Martinus.sk
Zdroj: Martinus
Odporúčame