Knižný tip: Ako využiť bylinky v kuchyni či v domácej lekárničke? Šikovný zápisník vám poradí

bylinky

V zápisníku nájdete všeobecné rady pre prácu s bylinkami v kuchyni, kozmetike aj domácej lekárničke (Zdroj: GettyImages)

Miriam Latečková sa viac ako pätnásť rokov zaoberá zdravým životným štýlom a najmä alternatívnymi spôsobmi liečby, v ktorých majú nenahraditeľné miesto jej milované bylinky. Tie jej doslova zmenili život, naučili ju pozerať sa s rešpektom na ľudské telo a s obdivom na ich silu. Zbiera ich, pestuje, spracováva, vyrába bylinkové liečivá, mieša ich, testuje a všetko si zapisuje. Výsledkom jej práce s bylinkami a zhrnutím vedomostí o nich je jej kniha Bylinky z babičkinej záhrady.

Krásne reakcie na knihu Bylinky z babičkinej záhrady zo strany čitateľov boli pre Miriam Latečkovú inšpiráciou k vytvoreniu bylinkového zápisníka Bylinkár. Takže teraz si môžete vytvoriť svoju vlastnú knihu bylinkových receptov aj vy sami. Rodinné bylinkové recepty si zaslúžia viac ako len pokrčené výstrižky z časopisov alebo kúsky papierov, na ktorých sú načarbané.

V zápisníku nájdete všeobecné rady pre prácu s bylinkami v kuchyni, kozmetike aj domácej lekárničke. Bylinkár obsahuje tiež dostatočne veľa strán na zapisovanie receptov prehľadne rozdelených do sekcií: čajové zmesi, kozmetika a drogéria, bylinková kuchyňa, bylinkové medy, sirupy a nápoje, tinktúry, prázdne stránky na nalepovanie receptov aj listy s riadkami, ak by bolo vašich receptov viac ako ponúkajú jednotlivé kategórie. A recepty …. tie najlepšie si už budete vpisovať sami. S bylinkami nikdy nie je neskoro začať, počkajú si na vás.

Miriam Latečková – Bylinkár
Vydavateľ: NOXI
Počet strán: 216
Rok vydania: 2020
Žáner: Odborná a náučná
Odporúčaná cena: 12,71 eur

Kúpte si túto knihu na Martinus.sk!

Kniha Bylinkár
V zápisníku nájdete všeobecné rady pre prácu s bylinkami v kuchyni, kozmetike aj domácej lekárničke (Zdroj: Martinus)

Chcete čítať viac takýchto článkov? Sledujte nás aj na Facebooku!

Zdroj: Martinus
Odporúčame