Knižný tip: Dlhoočakávané sci-fi Posledná šanca od autora kultového Marťana Andyho Weira

Kniha Posledná šanca

Kniha Posledná šanca od Andyho Weira žne rovnaký úspech ako kultový Marťan. (Zdroj: freepik.com)

Máte chuť na dávku poriadnej fikcie? V tom prípade je pre vás ideálnou voľbou čerstvo preložená kniha Posledná šanca pod taktovkou Patricka Franka, ktorú nájdete už dnes na martinus.sk! V origináli vyšla ako „Project Hail Mary“ a napísal ju skvelý Andy Weir. Prečo ale knihu odporúčal samotný Barack Obama či George R. R. Martin a na čo všetko sa v nej môžete tešiť?

Dychberúci dej

Ryland Grace je posledný preživší na zúfalej misii Posledná šanca – jeho neúspech bude mať za následok koniec ľudstva i planéty Zem. Lenže Ryland Grace si to neuvedomuje. Nepamätá si ani vlastné meno, tobôž detaily misie. Práve sa prebral z veľmi dlhého spánku, nachádza sa milióny kilometrov od domova a spoločnosť mu robia len dve mŕtve telá kozmonautov. S každou novou spomienkou si uvedomuje nemožnú úlohu, ktorá pred ním stojí. Nachádza sa v malej vesmírnej lodi, ktorú skonštruovali svetové vesmírne agentúry v kooperácii so všetkými vládami na našej planéte, ako poslednú šancu ľudstva na prežitie.

Autor, ktorý má fóbiu z lietania, no napriek tomu je srdcom futurista

Andy Weir je americký spisovateľ a softwarový inžinier. Ako autor sa celostvetovo preslávil bestsellerom Marťan, ktorý bol sfilmovaný pod taktovkou Ridleyho Scotta. Písať začal keď mal dvadsať rokov a svoje diela publikoval na internete. Marťan bol jeho debutovým knižne vydaným románom. Žije v Kalifornii a takmer nikam necestuje, pretože trpí silnou fóbiou z lietania. Z jeho kníh je však cítiť úprimná viera v ľudstvo a v jeho dobro. „Veľa ľudí si myslí, že ľudstvo je svinstvo, ale ja si nemyslím, že je to pravda. Podľa mňa sme úžasný druh a dokážeme neuveriteľné veci,“ hovorí Andy Weir. „Tiež si myslím, že budúcnosť je vždy lepšia ako minulosť. Vyberte si ktorýkoľvek rok, potom si vyberte ďalší o 100 rokov skôr, a položte si otázku, v ktorom z týchto rokov by ste radšej žili. Garantujem, že si vyberiete neskorší dátum. Všetci sa asi zhodneme v tom, že rok 2020 bol zlý, ale, úprimne, radšej by som prežil znovu rok 2020, než aby som žil v roku 1920.“

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
Knižný tip: Obľúbený autor prichádza s piatou knihou - bude pomsta skutočne sladká?
Andy Weir
Obľúbený sci-fi autor Andy Weir prináša novinku s názvom Posledná šanca. (Zdroj: TS)

Posledná misia zožala slávu rovnako ako predošlý Marťan

Andy Weir napísal aj famózneho Marťana, no ani ďalšia z jeho noviniek nie je sklamaním. Práve naopak, pozitívne ohlasy na knihu vyjadruje nejedna osobnosť! Toto sú niektoré z nich:

„Je to úžasne vtipné a príjemné čítanie. Pre mňa jedna z najpravdepodobnejších sci-fi kníh, aké som kedy čítal,“ povedal na margo Poslednej šance britský kozmonaut Tim Peake, ktorý strávil vo vesmíre vyše 185 dní.

„Posledná šanca je nezabudnuteľný príbeh o prežití a sile priateľstva. Jednoznačne majstrovské dielo sci-fi,“ napísali v Kirkus Review.

Posledná šanca je román, ktorý by Isaac Asimov a Robert A. Heinlein prijali s nadšením! Ak máte vo vedeckej fantastike radi poriadnu dávku vedy, toto je kniha pre vás!“ povedal o knihe George R. R. Martin, autor svetoznámej série Pieseň ohňa a ľadu. Brandon Sanderson, autor bestsellerových sérií Mistborn a Stormlight Archive doplnil: „Miloval som Marťana, ale Poslednú šancu považujem za doposiaľ najlepšie dielo Andyho Weira. Toto je jediná minuloročná kniha, ktorú môžem odporučiť hocikomu a viem, že si ju zamiluje rovnako ako ja.“

Kniha Posledná šanca
Kniha posledná šanca sa teší chvále nejednej svetoznámej osobnosti. (Zdroj: TS)

Ak vás kniha Posledná šanca zaujala rovnako ako spomenutých recenzentov. Môžete si ju zakúpiť priamo TU!

Zdroj: Plnielanu.sk/Tlačová správa

  

Odporúčame