Knižný tip: Autor viacerých bestsellerov prichádza s novým dielom – strhujúci príbeh o zlomenom srdci

Charles Martin

Charles Martin je obľúbený americký autor (Zdroj: Albatrosmedia)

Obľúbený americký spisovateľ Charles Martin, autor viacerých bestsellerov ako Hora medzi nami, Keď svrčky plačú, Dlhá cesta domov či Zošli nám dážď, prichádza s ďalším strhujúcim príbehom. Kniha Strážca vody je o hrdinstve, žiali a sile lásky, ktorá vylieči všetky rany, práve vychádza vo vydavateľstve Lindeni v slovenskom preklade Tamary Chovanovej.


Knižný tip: Príbeh o náhradnom materstve a priateľstve dvoch silných žien, dojme aj tvrdé povahy


Kniha hneď po svojom vydaní na jeseň minulého roku vyvolala nadšenie nielen medzi autorovými priaznivcami. Spisovateľka Laura Dentonová je presvedčená, že fanúšikovia Charlesa Martina sa musia tešiť: „Znovu to dokázal! Opäť napísal silný, viacvrstvový príbeh, pretkaný láskavosťou a vykúpením, navyše nabitý napätím, bolesťou a skutočnými postavami.“

Tajomný muž sám na ostrove

Murphy Shepard je muž s mnohými tajomstvami. Žije sám na ostrove, stará sa o kostol bez farníkov a svoj život zasvätil pomoci iným. Aj keď smúti nad stratou priateľa, on sám môže byť stratený viac, ako si uvedomuje. Keď vytiahne z floridských vôd krásnu ženu Summer, jeho život naberie nebezpečný smer.

Neznáma ho priťahuje a v snahe nájsť jej zmiznutú dcéru preniká čoraz hlbšie do temného a nebezpečného sveta obchodovania s ľuďmi. S pomocou nových priateľov Murphy bojuje s časom, aby našiel dievča, prv než ho pohltia tajomstvá minulosti a duchovia, ktorých sa pokúsil pochovať.

Autorov syn ju prečítal jedným dychom

„Vždy, keď dokončím novú knihu, dám ju prečítať mojej žene Christy a mojim synom. Považujú to za jednu z výhod byť členom našej rodiny. Najstarší Charlie ju dočítal ako prvý a svoje hodnotenie zavesil na sociálne siete, no keďže ja nie som príliš veľký konzument týchto médií, nevedel som o tom. Až mi po chvíľke začal vyzváňať mobil a ľudia sa ma pýtali na knihu, lebo ich Charlieho hodnotenie dostalo,“ hovorí sám autor. „Takže namiesto toho, aby som sa pokúsil propagovať sám seba, nechám radšej o knihe, ktorá mi je srdcu blízka, hovoriť Charlieho,“ doplnil a na svojej stránke zverejnil celý text svojho syna, ktorý nešetrí superlatívmi.

Knihu podľa svojich slov prečítal za osem hodín: „Nejedol som, nebol som na toalete, zabudol som na domáce úlohy aj všetko ostatné,“ píše Charlie. „Ľudia, prosím vás! Keď si vezmete túto knihu, nerobte si žiadne plány. Vo svojom záujme, v záujme svojich detí, svojej manželky aj v záujme svojej kariéry. Všetkým povedzte, že budete nezastihnuteľný a neschopný niečo urobiť!“

Knihu Strážca vody si môžete kúpiť TU!

Knihu Strážca vody
Knihu Strážca vody prečítate na jeden dych (Zdroj: Albatrsomedia)

Plní elánu aj na Facebooku: Buďte v obraze a nenechajte si ujsť už žiadny zaujímavý článok

Zdroj: Tlačová správa
Odporúčame