Knižný tip: Láska, sklamanie, nádej i vykúpenie – Príbeh rodiny Crawfordovcov je plný emócií

staršia žena si číta knihu

Odhaľte tajomstvá rodiny Crawfordovcov (Zdroj: Freepik/pressmaster)

Milovníci romantických ság by si nemali nechať ujsť román Lucindy Rileyovej s názvom Čierna orchidea. Je prvým, ktorý autorka úspešnej série Sedem sestier napísala pod vlastným menom. V príbehu plnom emócií nájdete veľkú lásku, zlomené srdce, ale hlavne posolstvo nádeje.

Tajomstvá aristokratickej rodiny

V rozsiahlej romantickej ságe spoznáte osudy členov aristokratickej rodiny, ktorá obýva prekrásne panstvo Whartonský park. Jeho dedič sa kvôli druhej svetovej vojne ocitá v Thajsku, kde stretáva svoj osud. Rod Crawfordovcov má naozaj hlboké a temné tajomstvá. V podobe denníka sú dobre skryté v malej chalupe pestovateľa orchideí záhradníka Billa.

Nadaná klaviristka Julia Forresterová žiali za svojím synčekom a manželom, ktorých jej vzala autonehoda. Túži nájsť vnútorný pokoj a preto sa vzdá svojej kariéry. Odcestuje do Norfolku, kde ako dieťa strávila idylické chvíle v skleníku svojho starého otca Billa. Tu, na panstve Whartonský park, sa znovu stretáva s Kitom Crawfordom a ten jej odovzdá denník starého otca.

(Zdroj: Martinus)
Button kúpiť knižku

Prišiel čas vyrozprávať pravdu

Poháňaná zvedavosťou vyhľadá starú matku Elsie, od ktorej sa postupne dozvedá spletitý príbeh rodiny Crawfordovcov, siahajúci do 30-tych rokov minulého storočia. Rozpráva osud vtedajšieho nešťastného dediča panstva lorda Harryho Crawforda, ktorý uzavrie vopred dohodnutý sobáš s mladou debutantkou Oliviou. Manželstvo však nie je veľmi šťastné a dvojicu navyše rozdelí druhá svetová vojna.

Harry aj Bill sa kvôli vojne dostanú do exotických končín. Harry v nich nechá svoje srdce a Bill rozvinie vášeň pre kvety. Stará matka Elsie uchovávala tajomstvo Crawfordovcov takmer celý život, pretože to sľúbila svojmu nebohému manželovi Billovi. Teraz je však na čase, aby pravda vyšla najavo…

Kniha rozpráva spletitý príbeh bohatých i chudobných obyvateľov panstva. Objavíte v ňom náruživosť, hlboké sklamanie, lži, lásky, nádeje a napokon i vykúpenie, keď sa osudy ľudí z Whartonského parku konečne uzavrú.

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
Knižný tip: Prečítajte si príbeh o neuveriteľnej ženskej sile, ktorá spája tri hrdinky počas 500 rokov

Objavte naše ďalšie knižné tipy

Zdroj: plnielanu.sk, martinus.sk
Odporúčame