Knižný tip: Skvelé krimi prináša zamotanú pavučinu intríg a drsného napätia

muž zaujato číta knihu

Napínavý krimi príbeh nebudete chcieť odložiť (ZdroJ. Freepik/artursafronovvvv)

Patríte k fanúšikom kvalitných krimi príbehov, ktoré sa vám dostanú pod kožu? Potom určite siahnite po najnovšom diele od Larsa Keplera s názvom Pavúk. Knihu nebudete chcieť prestať čítať, pokým spoločne s vyšetrovateľmi nezistíte, kto je záhadným vrahom.

Deväť nábojov, každý pre niekoho iného

Saga Bauerová dostala pred tromi rokmi záhadnú pohľadnicu. Neznámy odosielateľ sa v nej vyhrážal zbraňou s deviatimi bielymi nábojmi. Jeden z nich má zasiahnuť aj inšpektora Joona Linnu. Jediný, kto ho môže pred týmto osudom zachrániť je Saga. Ako však pokojne plynie čas, pôvodná hrozba sa stáva iba bezvýznamnou provokáciou. Joona Linna jej preto neprikladá veľký význam, no to sa zrazu zmení.

Na malom ostrove pred prístavom Kapellskärs našli telo rozpustené v kyseline. Na mieste činu sa našla biela nábojnica – jasný odkaz chladnokrvného vraha. Ak sa vyšetrovateľom nepodarí rozlúštiť komplikované hádanky, bude to stáť život ďalšieho človeka.

Prípad, ktorý sa zdá byť nad sily vyšetrovateľov

Joona Linna a Saga Bauerová preto spoja sily a snažia sa zachrániť budúce obete, kým bude príliš neskoro. Vyšetrovanie ich ale začína frustrovať, pretože neprináša očakávané výsledky. Naozaj sa tento vrah nedá zastaviť? Čo ak sa sami chytili do jeho siete?

Pod menom Lars Kepler sa ukrýva spisovateľská dvojica, ktorú tvoria manželia Alexandra Coelho Ahndorillová a Alexander Ahndorill. Keďže obaja zbožňujú thrilleri, rozhodli sa vytvoriť sériu kriminálnych románov, ktoré by si ľudia nespájali s ich doterajšou tvorbou. Kniha Pavúk je už ich deviatym spoločným dielom.

Fanúšikovia tejto dvojice sa vždy tešia na každú novú knihu. Ich spisovateľský talent vo svojom hodnotení vyzdvihuje aj čitateľ Milan:

„Pavúk je starý dobrý Lars Kepler – výborný nápad, zápletka, zbraň a deväť bielych guliek, pričom posledná je určená pre Joona Linnu. Sledujeme ako tajomný vrah postupne „používa“ guľky, ako vraždí… Strašný je samotný spôsob zavraždenia, výber obetí…. a potom žiadne stopy. Nič, čoho by sa dalo zachytiť. V tomto sú autori skvelí – remeselne zručne vystavaný príbeh, napínavý, čítavý a mrazivý.

Keplerovci, čiže Alexander a Alexandra Ahndorilovci majú skvelý štýl písania, ktorý vás vtiahne, prekvapujú svojou kreativitou a vždy nasadia svižné tempo. Aj v tomto príbehu začali zostra – zmiznutie policajtky Margot v stajniach pre kone hneď na prvých stranách, potom nález balíka, v ktorom je rozpustené ľudské telo a biela nábojnica na mieste činu.

Joona aj Saga majú svojich démonov, ktorých má na svedomí najmä spomínaný sériový vrah Walter Jurek. Podarilo sa im ho síce zlikvidovať, ale zaplatili za to vysokú cenu. V tomto sú Keplerovci vynikajúci a psychológia postáv funguje na jednotku. Sledujeme kriminálnu líniu príbehu, aj tú osobnú. Pavúk je opäť veľmi intenzívne čítanie pre milovníkov detektívok.“

 

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
Knižný tip: Príbeh, ktorý v sebe spája talent Agathy Christie a Jane Austenovej prečítate so zatajeným dychom
(Zdroj: martinus.sk)
Button kúpiť knižku

Zdroj: plnielanu.sk, martinus.sk
Odporúčame