Knižný tip: Nahliadnite za oponu slávnej rodiny, ktorej jediný večer odkryje mnohé tajomstvá

Jediná oslava zmení slávnym súrodencom život (Zdroj: Freepik/hellobaliuk)

Kniha Malibu v plameňoch od Taylor Jenkins Reid je pútavá rodinná dráma, v ktorej nechýba láska, zlomené srdcia, či hľadanie nádeje a vlastných túžob. Dôležitým odkazom je však najmä sila vzchopiť sa po prežitých sklamaniach a chuť začať odznova.

Deň, ktorý zmení život slávnej rodiny

Nina Rivová usporadúva tradičný večierok na rozlúčku s letom a tento rok pripadne na 27. august 1983. Každý sa túži dostať do blízkosti štyroch slávnych súrodencov: Niny, talentovanej surfistky a supermodelky, Jaya, šampióna v surfovaní, Huda, slávneho fotografa, a ich milovanej sestričky Kit. Všetci sú obdivovaní nielen celým Malibu, ale aj zvyškom sveta -– sú totiž potomkami legendárneho speváka Micka Rivu.

Prekvapivo jediný, kto nie je z tejto párty nadšený, je samotná Nina. Nikdy netúžila byť stredobodom pozornosti a práve sa spamätáva z verejného rozchodu s jej manželom, profesionálnym tenistom. Ani Hud sa príliš neteší – svojmu bratovi sa chce zveriť s niečím dôležitým. Naopak Jay odpočítava minúty do súmraku, pretože dievčina, na ktorú nedokáže prestať myslieť, sľúbila, že príde. Dokonca aj najmladšia Kit má svoje tajomstvá – napríklad hosťa, ktorého pozvala a nikomu o ňom nepovedala.

Tajomstvá vyplávajú na povrch

Oslava sa okolo polnoci vymkne spod kontroly a ráno honosné sídlo Rivovcov pohltia plamene. No kým na úsvite vzbĺkne prvá iskra, hudba bude vyhrávať, alkohol potečie prúdom a city a tajomstvá, ktoré formujú túto generáciu slávnej rodiny, postupne vyplávajú na povrch.

Malibu v plameňoch rozpráva príbeh o nezabudnuteľnej noci v živote jednej rodiny. O noci, keď si každý jej člen musí vybrať, čo si v sebe uchová po ľuďoch, ktorí ho stvorili, a čo nechá za sebou.

(Zdroj: Martinus)
Button kúpiť knižku

Z recenzií čitateľov vyberáme názor Caroline: „Taylor Jenkins Reid napísala naozaj vynikajúcu rodinnú drámu o láske, sklamaní, bolesti, nádeji, no zároveň aj o nových začiatkoch a schopnosti odpustiť. Malibu v plameňoch je nesmierne návykovým čítaním a vy ho nebudete chcieť pustiť z ruky. Všetci štyria súrodenci sú výnimočnými postavami a spája ich nesmierne silné puto. Pod všetkou tou dokonalosťou a pozlátkom, ktoré vidia ostatní, však každý z nich ukrýva svojich démonov. Toto je moja druhá kniha, ktorú som od autorky prečítala. Ako prvé sa mi do rúk dostala jej kniha Daisy Jones & The Six, ktorá sa mi veľmi páčila. No teraz sa v mojom pomyselnom rebríčku dostáva Malibu ešte vyššie, úplne ju za mňa prekonalo!“

Sledujte náš Instagram

Zdroj: plnielanu.sk, martinus.sk
Odporúčame