Knižný tip: Útek na vidiek dokáže niekedy zmeniť život – ale bez komplikácií to nebude!

útek na vidiek do tradičného anglického domu

Anglický vidiek je perfektným miestom na oddych (Zdroj: Freepik/rawpixel.com)

Nebolo by to úžasné, len tak si naplánovať útek na vidiek a získať nadhľad nad vlastným životom? Mnohí z nás by to určite uvítali, podobne ako to urobila aj hlavná hrdinka príbehu. Elle je ilustrátorka, ktorá žije a pracuje v milovanom Londýne. Čo a kto ju teda prinútil, aby sa dostavila na vidiek?

Keď sa útek na vidiek stane tým najlepším nápadom

Idylické vidiecke prostredie sa pre Elle stane útočiskom. Nepríde však len oddychovať. Pozvala ju krstná mama Magda, ktorá jej načas zverí svoj dom a aj malé chlpaté stvorenie – sučku Tess. Elle spočiatku netuší, čo si počať, dokonca ani s Tess, a vlastne ani so svojím životom.

Zmena prostredia jej aj tak prišla vhod. Za odchodom z Londýna stojí priateľ, ktorý jej oznámil, že potrebuje pauzu. Ale to zďaleka nie je jediná nepríjemnosť, ktorú musí vyriešiť. Miestni starousadlícki obyvatelia a jeden veterinár patria k tomu typu ľudí, ktorým súkromie nič nehovorí, čo Elle zrovna nie je po chuti. Podarí sa jej na vidieku prehodnotiť svoj život a dať novú šancu láske? Čo urobí so sľubom, že sa už bude vyhýbať mužom?

kniha útek na vidiek
Malá dedinka je ideálnym miestom na oddych (Zdroj: Martinus.sk)
Button kúpiť knižku

Obľúbená autorka Julie Caplinová sa preslávila celou sériou kníh o krajinách a mestách sveta a o romantických zápletkách v nich (napríklad Kaviareň v Kodani, Cukráreň v Paríži, Pláž v Chorvátsku či Čajovňa v Tokiu alebo Hrad v Škótsku). Ak ste sériu romantických úletov čítali, pisateľský štýl Julie vám je pravdepodobne blízky, a preto môžete očakávať podobne oddychové a romantické čítanie.

Z recenzií čitateľov vyberáme

Čitateľka Zuzana o knihe napísala: „Ďalšia kniha od úžasnej Julie Caplin. Opäť som spokojná a nesklamala ma ani táto kniha. Úplne ma vtiahla do deja, páčili sa mi opisy prírody aj domčeka. Príjemným prekvapením bola jej malá/velká spoločníčka. Počas čítania som mala chuť si kúpiť jeden taký domček a presťahovať sa na vidiek. Určite odporúčam, túto knihu spomedzi jej napísaných dávam na vyššie priečky. Opäť super oddychovka!“

Ak by ste potrebovali ešte trochu presviedčania, toto je Máriino hodnotenie: „Ďalšia kniha z pera Julie. Ale nie romantický útek, ako sme na nich zvyknutý, ale čítanie to bolo dobré. Veľmi sa mi páčil progres ktorým prešla Ella, ktorá na začiatku príbehu nebola najpríjemnejšia na ľudí v jej okolí. Chápem, že prežila krušné chvíle, ale niekedy bolo jej správanie nie práve milé. Ale postupom času, keď sa k nám v príbehu pripojí milá labradorka, aj Ella a jej správanie sa „napraví“…V príbehu nájdeme aj pár tajomstiev, ktoré sa nám pomaly odhaľujú a tak je príbeh ešte zaujímavejší.“

Z veľkého mesta na vidiek

Čo dodať na záver? Z času na čas by každý z nás chcel len tak odísť a načerpať silu na boj so všednými dňami. Začítajte sa do knižky Útek na vidiek a aspoň sprostredkovane sa preneste do čarovného prostredia, v ktorom zabudnete na vlastné starosti. Nedočkaví čitatelia už mali možnosť prečítať si ju v českom jazyku. V slovenčine kniha vychádza už čoskoro, konkrétne 5. februára 2024 a je dostupná v predpredaji.

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
ROZHOVOR Autorka kuchárskych kníh Lucia Chrenko: Ženy sú rozmanité ako dezerty

Objavte naše ďalšie knižné tipy

Zdroj: Plnielanu.sk, Martinus.sk
Odporúčame