Knižný tip: Čo ak splnenie sna nenaplní očakávania a dlhoročné tajomstvo vyjde na povrch?

staršia žena číta knihu

Knižku nebudete chcieť odložiť, kým ju nedočítate (Zdroj: Freepik/defstock)

Historický román Z diaľky od Tamery Alexander vás zaujme nielen romantikou. Hlavní hrdinovia v ňom zisťujú, že splnenie sna nie je také, ako očakávali. Zároveň sa musia popasovať s rôznymi tajomstvami, ktoré nikdy nemali vyjsť na povrch.

Splnenie sna a dodržanie sľubu

Elizabeth Westbrooková sa túži stať jednou z prvých fotografiek pre noviny v krajine. Rozhodne sa preto odísť do Coloradského teritória, aby tam zachytila majestátnosť hôr v okolí odľahlého mestečka Timber Ridge. Chladný a suchý vzduch Colorada spolu s jeho preslávenými horúcimi prameňmi sú ďalším lákadlom. Dúfa totiž, že sa vďaka nim vylieči zo záhadnej choroby, ktorá ohrozuje jej kariéru aj život.

Bývalý ostrostrelec Konfederácie Daniel Ranslett so sebou nosí okovy minulosti. Urobí všetko pre to, aby ochránil svoj kraj a udržal si iných ľudí od tela. Všetko sa zmení, keď neodbytná fotografka z Washingtonu zachytí snímku, ktorá je zrejme kľúčom k vyriešeniu vraždy a tým sa vystaví nebezpečenstvu. Daniel preto musí splatiť svoj dlh priateľovi. Je mužom, ktorý vždy dodrží slovo, no splatenie tohto dlhu môže odhaliť tajomstvá z jeho minulosti.

Nebezpečná cesta

Daniel a Elizabeth sa preto musia spoločne vybrať na nebezpečnú cestu. Ich životy sa prepletú spôsobom, ktorý prekonáva aj ich najdivokejšie predstavy. Prečítanie tohto príbehu stojí za to.

Čitatelia román nadšene chvália. Ako príklad vyberáme recenziu od Barbory, ktorá si vraj vychutnávala každú vetu: „Nádherný román! Bolo pre mňa veľkým potešením ho čítať. Tamera Alexanderová je naozaj majsterkou slova. Čítala som s úsmevom na tvári a neskôr aj s napätím ako sa príbeh bude vyvíjať. Boli v ňom krásne opisy, hlavné postavy, ktoré však neboli dokonalé a prežívali vlastné boje, posolstvo viery a nádeje… A humor v dialógoch postáv mi vždy zlepšil náladu. Navyše som sa dozvedela niečo o začiatkoch fotografovania a o obydliach v skalách. Veľmi sa teším na pokračovanie tejto série, lebo viaceré vedľajšie postavy z románu sľubujú príjemné čítanie. Odporúčam veľmi preveľmi!“

(Zdroj: Martinus)
Button kúpiť knižku

Sledujte náš Instagram

Zdroj: plnielanu.sk, martinus.sk
Odporúčame