Krásne a hebké pery celú zimu? So správnou statrostlivosťou áno

pery

Thinkstock.com

Suché pery s príchodom zimy trápia množstvo ľudí. Nezakryje ich ani ten najkvalitnejší rúž a ak sa o ne nestaráme hneď od začiatku, môžu byť aj bolestivé. Zistite, ako im túto zimu predísť a čo s nimi robiť.

Vyhlaďte ich

Dožičte perám peeling – na starú, ale čistú zubnú kefku naneste med a pery ňou jemne pomasírujte. Budú hladké a lepšie prekrvené, teda aj červenšie. Použiť môžete aj olivový olej skombinovaný s cukrom. Pery zmesou pomasírujte a potom ju zmyte.

Hydratujte

Na noc ich natrite hrubou vrstvou balzamu. Ideálne sú tie, ktoré obsahujú bambusové maslo, glycerín, kokosový olej či vitamíny A, D a E. Dobre vám poslúžia aj čisté oleje – olivový či kokosový. Doprajte perám pravidelne masáž a uvidíte, že sa to na ich výzore prejaví.


Mohlo by vás zaujať: Jemné pery bez šupiniek a kútikov môžete mať aj vy: Zistite, ako na to


Opravte poškodené

Ak už máte vysušené poškodené pery, skúste ich dať do formy pomocou uhorky. Potrite ich šťavou z nej alebo na ne položte tenké plátky a nechajte pôsobiť asi 20 minút. Potom zmyte vlažnou vodou. Tento postup opakujte počas dňa viac krát.

Voda zvnútra, nie zvonku

Nezabúdajte na tekutiny. Ak ich dosť nepijete, vaše pery sotva budú hladké a krásne hydratované. Nezabudnite vypiť aspoň 2 litre tekutín, ideálne čistej vody. Určite si ich neolizujte. Tento zlozvyk vaše pery vysušuje a spôsobuje šupinky. Ak neviete, ako s ním skončiť, kúpte si balzam či rúž s príchuťou, ktorá vám nechutí.


Mohlo by vás zaujať:  Pleť potrebuje starostlivosť i v zime: Ku kráse jej pomôžu krémy aj masky


Overte alergiu

Ak máte pocit, že pokožka vašich pier sa z ničoho nič zmenila k horšiemu, zamyslite sa, či ste nezačali používať inú zubnú pastu, vodu či rúž. Aj na perách sa môže prejaviť alergická reakcia na kozmetiku.

Vyhnite sa suchému vzduchu

Skontrolujte vlhkosť vo svojom byte. Pery sa vám môžu vysušovať aj pre veľmi suchý vzduch, ktorý vo vykurovacej sezóne nie je ničím nezvyčajným. Ideálna vlhkosť by mala byť medzi 40-50 percentami. Ak máte vzduch suchší porozmýšľajte nad kúpou zvlhčovača alebo na radiátory zaveste mokré uteráky.


Ako sa staráte o svoje pery vy? Poraďte aj ostatným čitateľkám a čitateľom  v diskusii.

Zdroj: Thinkstock.com, Thinkstock.com, Zora
Odporúčame