Kvalitný spánok je základ: Čo je jeho nepriateľom?

Manželský pár

Prostaxin

Bezchybný spánok je jedným zo základných pilierov udržania si pevného zdravia. V dnešnej dobe sa ním ale môže pochváliť len málokto. Viete, v čom býva problém?

Pozor na to, čo zjete  

Ak si dáte na večeru príliš ťažké jedlo, môžete mať problémy nielen so zaspávaním, ale budete sa budiť aj počas noci. Vyhýbajte sa najmä tučným, smaženým, pikantným a príliš korenistým jedlám. Takisto si pred spaním zakážte vyjedať chrumky a iné slané pochutiny. Tie obsahujú priveľa glutamanu sodného, ktorý sa spája s rôznymi poruchami spánku.

Ak vami lomcujeme chuť na sladké, dajte si radšej banán. Obsahuje veľa horčíka a uvoľňuje svaly. Pri problémoch so spánkom pomáha aj pohár horúceho mlieka tak, ako to poznáte z hollywoodskych filmov. Mlieko obsahuje aminokyselinu tryptofán, ktorá pomáha pri tvorbe melatonínu a pôsobí upokojujúco.

Ide to aj bez televízie

Aj vy máte po zotmení tendenciu uvelebiť sa pred televízorom a zotrvať tak, až kým nie je čas ísť do postele? Ako už možno tušíte, oberáte sa o kvalitný spánok. Svetlo z televíznej obrazovky potláča tvorbu už spomínaného melatonínu, teda spánkového hormónu.

Ak sa chcete po náročnom dni uvoľniť a zrelaxovať, radšej siahnite po obľúbenej knihe. Kvalitná oddychová literatúra vás pred spánkom upokojí a odpúta vás od každodenných starostí. Alebo si napustite teplú vaňu a pridajte do nej pár kvapiek aromatického oleja. Napríklad upokojujúceho levanduľového.

Ilustračné foto

Problémová prostata

Zväčšená prostata patrí medzi najčastejšie dôvody prerušenia nočného spánku. Hoci by sa mohlo zdať, že obeťou je len mužské pohlavie, oddanými spolutrpiteľkami bývajú zákonite aj ich polovičky. Niektoré problémy s prostatou sa môžu prejaviť iba ako ťažkosti pri močení, iné sú dokonca bez výraznejších príznakov.

Pre zachovanie dobrého zdravia je základom dobrá životospráva a aktívny životný štýl. Nápomocnými bývajú aj kvalitné výživové doplnky, napríklad od spoločnosti NaturaMed Pharmaceuticals. ProstaXin obsahuje unikátne spojenie štyroch prírodných ingrediencií, a to lykopénu, Saw Palmetta, selénu a zinku. Práve túto kombináciu účinných látok si vybrali milióny mužov po celom svete. Výživový doplnok kúpite z pohodlia domova na bezplatnej linke  0800 444 204 alebo na webe www.prostaxin.sk

Prostaxin
Zdroj: Prostaxin, PR článok, PR článok
Odporúčame