Lepšia postava pred letom: S citrónom a zázvorom pôjdu kilá nadol jedna radosť

Citrón

sxc.hu

Možno by ste si to nikdy nepomysleli, že taký obyčajný chutný nápoj, ktorý si navyše sami vyrobíte len z čistej vody z vodovodu, citróna, čerstvej mäty a zázvoru, dokáže prinútiť vaše tukové bunky k ústupu. Chudnutiu prospieva každá jedna ingrediencia, no po spojení sa efekt znásobuje a vy si tak môžete vďaka tejto sviežej limonáde splniť sen o štíhlejšej postave.

Každý deň vypite aspoň dva litre

Na to, aby mal zázvorovo- citrónový drink nejaký efekt, musíte samozrejme znížiť v strave aj obsah cukrov a tukov. Bez toho to jednoducho nejde. Chudnutie ide vždy ruka v ruke s úpravou životosprávy. Skúste si preto aspoň na nejakú dobu odpustiť hranolčeky, grilované kura, zákusky, či akékoľvek sladkosti. Nezabúdajte ani na skrytý cukor, na ktorý bežne myslí málokto. Prijímate ho napríklad v káve, sladených nápojoch, ale aj v pečive.

Citrónovo-zázvorový drink

Potrebujeme:

  • šťavu z 2 citrónov
  • 1,5 litra vody
  • 4 cm koliesko ošúpaného zázvoru
  • 6 lístkov čerstvej umytej mäty

Postup:  Do vody pridáme citrónovú šťavu, lístky mäty a na drobné kúsky pokrájaný zázvor. Premiešame a necháme asi 10 – 15 minút spojiť chute. Pijeme počas dňa, väčšinou po jedle, pretože nápoj pomáha okrem iného aj lepšie stráviť prijaté jedlo a urýchľuje váš metabolizmus.


Mohlo by vás zaujímať: Jarné chudnutie pre ženy aj mužov: K lepšej postave vám pomôžu citróny!


Citróny naštartujú spaľovanie

Citróny obsahujú látky aktivizujúce  ľudské telo k spaľovaniu tukových zásob. Citróny nepomáhajú nášmu telu len s odbúravaním nepekných  tukových vankúšikov. Prinášajú aj množstvo iných zdravotných pozitív. Telu pomáhajú poradiť si s nádchou, kašľom, hnačkou, či bolesťami hlavy. Spokojne si však môžete do nápoja pridať aj šťavu z grepu, resp. ju zameniť za jeden z citrónov, alebo vymeniť za obidva. Grep je totiž okrem iného vynikajúcim bojovníkom proti celulitíde.

Zázvor tuky odstráni z tela

Zázvor obsahuje éterické oleje, množstvo vitamínov, ale aj dôležité aminokyseliny. Je vhodný na chudnutie, pretože zrýchľuje metabolizmus tukov, čo znamená, že tuky sa neukladajú, ale sa z tela vyplavujú von. Podľa tradičnej čínskej medicíny by sa mal za účelom chudnutia piť po jedle. Okrem spomínaných redukčných účinkov pomáha aj pri tvorbe žalúdočnej šťavy, normalizuje krvný obeh a zlepšuje celkové trávenie.


Mohlo by vás zaujímať: Zázvor pre vaše telo: Vyskúšajte domáce masky pre krajšiu pleť aj vlasy!


Mäta posilní celkový efekt

Mäta by vo vašej kuchyni nemala určite chýbať. Nielen, že posilní celkový chudnúci efekt, ale okrem toho je skvelou pomôckou aj pri žalúdočných problémoch, stimuluje produkciu žlče, uvoľňuje žalúdočné kŕče, aktivizuje vylučovanie pečene a pankreasu, lieči choroby čriev, no v neposlednom rade aj zastavuje zvracanie a zmierňuje nadúvanie a plynatosť. Vhodná je aj pri migrénach a bolestiach hlavy.

Iné nápoje na podporu chudnutia:


Vyskúšali ste už použitie citrónu a zázvoru pri svojich snahách o úbytok hmotnosti? Ako ste boli spokojní s ich účinkom? Napíšte ostatným čitateľom do diskusie pod článkom.

Zdroj: sxc.hu, sxc.hu, Nela
Odporúčame