Poznáte tieto svetoznáme modely kabeliek? Oplatí sa do nich investovať, časom sa ich hodnota zvyšuje!

Kabelka

Kúpa kabelky môže byť aj zaujímavou investíciou (Zdroj: GettyImages)

Dámska kabelka tvorí neoddeliteľnú časť šatníka azda každej ženy. Niektoré sa kupujú z rozmaru na doplnenie šatníka, niektoré ako vhodná investícia. Predpokladá sa, že značky a modely uvedené nižšie, budú stále rásť na hodnote. Ak sa rozhodnete „buchnúť po vačku“ a zadovážiť si niektorí z týchto jedinečných kúskov, odporúčame vám ich kúpu osobne a v oficiálnych predajniach, aby ste nenarazili na falzifikát. Bonusom navyše bude nezabudnuteľný zážitok, pretože obchody, v ktorých sa predávajú takéto kúsky, ani zďaleka nepripomínajú to, na čo ste možno zvyknutí.

Hermès a model inšpirovaný Jane Birkin

The Birkin od značky Hermès je ich najhodnotnejším modelom. Asi iba málokto by uhádol, že model sa zrodil v roku 1984 pri lete z Paríža do Londýna. Na rozdiel od iných uvedených kabeliek, The Birkin vyniká svojou jednoduchosťou, čo ju robí o to  príťažlivejšou.

Dodnes sa rozširuje rad tohto úspešného modelu o ďalšie rôzne materiály či farby. Ich cena láme rekordy. Zohnať sa dá za 13-tisíc eur aj za 35-tisíc eur či ďaleko viac. Na exkluzivite jej pridáva aj fakt, že sa nedá kúpiť len tak. Značka dokonca zrušila aj takzvaný čakací či poradníkový list na tento model.

Chanel ako francúzska klasika

Francúzska luxusná značka, ktorá bola založená ešte v roku 1910 úžasnou Coco Chanel. Má za sebou bohatú históriu a dnes patrí medzi to najlepšie, čo sa v oblasti módy vyskytuje. Ak chcete investovať peniaze do značky a do modelu, ktorý bude vždy nadčasový, zvoľte si Classic Flannel Flap.

Táto kabelka dokáže ísť v niektorých prípadoch cenou aj o 20 % smerom nahor a to len za rok. Zvoľte čiernu farbu, ktorá je najnadčasovejšia, avšak rátajte aj s tým, že spravidla zvykne stáť viac, než iné farby. Obstarávacia cena Chanel Classic Flannel Flap je približne od 5 000 eur.

Dior a kabelka, ktorú nosila aj princezná

The Lady Dior Bag je kabelka, ktorú nosila aj samotná princezná Diana. Tušíte správne, kabelka bola pomenovaná práve po nej. Jedná sa o ikonický a nadčasový kúsok, ktorý sa hodí takmer ku každému outfitu a má neuveriteľne precízne spracovanie. Dodnes sú klasické kabelkové modely značky Dior považované za znak prepychu a výborného vkusu. Model sa vyrába v štyroch veľkostiach, pričom suma za novú The Lady Dior Bag v strednej veľkosti (24 x 20 x 11) je približne 4 500 eur.


Louis Vuitton vďaka logu spozná každý

S nástupom Instagramu, príchodom rôznych influencerov a kvôli nekončiacemu kopírovaniu, si značka Louis Vuitton v očiach verejnosti trochu pohoršila. Aj napriek tomu sa však jedná o značku, do ktorej sa oplatí investovať. Hovorí sa, že najmä klasické modelky s monogramom nestrácajú na hodnote.

Dobrým príkladom môže byť kabelka Louis Vuitton Alma BB, ktorej cena sa pohybuje okolo 1 300 eur.  Lacnejším variantom, avšak stále vhodnou investíciou z pohľadu prvého dizajnérskeho kúsku, môže byť model Louis Vuitton Speedy.Zdroj: plnielanu.sk
Odporúčame