Manželský život mnohých z nás: Hádky pre televíziu a problémy s vernosťou

Láska

lazypersonaltraining.com

Sú ich manželské problémy podobné ako tie naše? Nedávny prieskum dovolil nakuknúť do partnerského života Američanov. Väčšina z nich verí na lásku na prvý pohľad, nikdy nečíta e-mailovú poštu svojho partnera a myslí si, že sex je veľmi dôležitý pre úspešný vzťah. Napriek vtipom o svokrách s nimi väčšina vychádza dobre.

Ľudia sa neraz najviac hádajú pre maličkosti – a zdá, sa že v manželstve to platí takmer určite. Za dôvod najväčších nezhôd s partnerom označili opýtaní jeho výber programu, ktorý sleduje v televízii. Vyvoláva väčšie hádky ako domáce práce, čítanie si v posteli či upratovanie kúpeľne.

„Päťdesiatšesť percent Američanov verí na lásku na prvý pohľad a toto percento je ešte vyššie u zosobášených ľudí a tých, ktorí žijú v partnerskom vzťahu,“ informoval server CBS.com, ktorý prieskum uskutočnil pre program 60 Minutes/Vanity Fair.

V prieskume odpovedalo 1100 dospelých Američanov na otázky o láske, manželstve a partnerskom vzťahu. Iba 17 percent z opýtaných pripustilo, že nakukuje do e-mailovej pošty svojho partnera a iba šesť percent nepovažuje zdravý sexuálny život za rozhodujúci pre trvácnosť vzťahu.


Mohlo by vás zaujímať: Láska cez internet: Ilúzia či šanca na vážnu známosť?


Svokry nie sú problém, vydržať s partnerom áno

Napriek vtipom o svokrách s nimi takmer tri štvrtiny opýtaných vychádzajú dobre, čo však kleslo na 62 percent u párov žijúcich spoločne s nimi. Šesť percent povedalo, že ich rodina partnera „má rada, ale ja ich nie“.

Keď chodí ženatý muž bez sobášnej obrúčky, považuje to tretina opýtaných za snahu vyzerať single, zatiaľ čo 11 percent respondentov povedalo, že si ju jednoducho zabudli zobrať.

Na otázku, ktorý svadobný sľub sa im najťažšie dodržiava, odpovedalo 26 percent – „sľub vernosti“ a 28 percent „zotrvať s partnerom v dobrom i zlom„.


Mohlo by vás zaujímať: Výsledky novej štúdie: Málo darčekov svedčí o šťastnom vzťahu!


Otvorený vzťah? Hriech!

Požiadať otca o ruku jeho dcéry považuje 45 percent Američanov za nevyhnutnú zdvorilosť a päť percent za sexistické a urážlivé.

CBS.com poznamenala, že v Američanoch pretrvávajú pozostatky ich puritánskeho dedičstva: takmer 50 percent opýtaných považuje otvorený partnerský vzťah za chybu a 25 percent za hriech. Iba sedem percent si myslí, že žiť s niekým len tak je „dar od Boha“.


Veríte v lásku na prvý pohľad? Podeľte sa o svoj názor s ostatnými čitateľmi v diskusii pod článkom.

Zdroj: lazypersonaltraining.com, lazypersonaltraining.com, TASR, Zora
Odporúčame