Mladší verzus staršia: Čo priťahuje mužov na starších partnerkách?

Žena

gettyimages

Skutočná láska nepozná prekážky. Ak je naozaj hlboká a úprimná, neexistuje nič, čo by neprekonala. Často sa vďaka tejto všemohúcej sile dajú dokopy páry, ktoré sa vymykajú zaužívaným šablónam. Tak to je aj v prípade staršej partnerky a mladšieho partnera.

Láska nie je o veku

Mnohí ľudia ukazujú prstom práve na ženu, za to, že si podľa nich „narazila mladšieho zajačika.“ Avšak nie vždy je správne kráčať po vyšliapaných koľajach. To, že je žena mladšia než jej partner, automaticky neznamená šťastný vzťah.

Láska nie je otázka veku, ale vnútorného postoja. Čo do vzťahu prinášame, to i dostávame. V prvom rade je dôležité, aby sme sa riadili vnútorným pocitom a nedali na klebety okolia. Tie sú to posledné, čo by nás malo trápiť.

Naopak, staršie ženy majú za sebou skúsenosti a poznanie, ktoré imponuje mnohým mužom. Toto sú ich hlavné prednosti, vďaka ktorým priťahujú mladších partnerov.

Vedia sa na svet dívať realistickejšími očami

A za to sa môžu poďakovať práve svojim skúsenostiam. Tie môžu odovzdať mladšiemu partnerovi. Okrem toho, že sú skvelými partnerkami, ktoré napriek citovému vzplanutiu dokážu stáť pevne nohami na zemi, môžu byť partnerovi výborným poradcom v praktických veciach. Vedia, čomu sa oplatí a čomu sa neoplatí venovať pozornosť.

Mohlo by vás zaujímať: Staršie ženy vedia, ako upútať: Čím oslovujú aj mladších mužov?

Neboja sa byť sami sebou

Každý z nás raz pochopí, aké náročné je nosiť rôzne masky a robiť všetko, čo od nás vyžaduje spoločnosť. Zrelá žena, ktorá vie, čo chce, kašle na predsudky. Je autentická, netrápi sa nad maličkosťami a nechýba jej správny nadhľad. Ide z nej charizma, ktorá sa nedá opísať slovami. A to je to, čo skutočne priťahuje nielen mladších partnerov.

Nepodliehajú hysterickým záchvatom

Zrelé partnerky len zriedkakedy urobia na verejnosti scénu svojmu partnerovi. Vedia, že je to pod ich úroveň. A nielen to. Aj prípadné vzťahové problémy a nedorozumenia vedia skôr vyriešiť s chladnou hlavou. Pretože samotný život ich naučil, aké dôležité je urazene nemlčať ale naučiť sa správne komunikovať. Áno, aj o témach, ktoré nie sú nikomu príjemné.

Mohlo by vás zaujímať: Som staršia a mám mladšieho partnera: Čo od takéhoto vzťahu očakávať?

Doprajú partnerovi viac osobného priestoru

A to je veľké plus. Ak sa dvaja majú skutočne radi, nepotrebujú spolu tráviť každú voľnú sekundu. Zrelé ženy sú si vedomé toho, že ich partner potrebuje priestor aj pre svojich priateľov, aj pre svoje koníčky. Koniec koncov, aj ony majú viacero vlastných aktivít. Veď svet sa neprestane točiť len preto, že si našli partnera.

Sú úprimné

Zrelá a skúsená žena nepotrebuje hovoriť partnerovi to, čo chce počuť. Svojou úprimnosťou mu naopak pomôže otvoriť oči. Práve tým, že mu nebude ťahať medové motúzy popod fúzy, ho dokáže skutočne posunúť. Mladý partner sa pri nej môže naučiť veľa nového. Nemusí opakovať omyly z jej mladosti, a tak sa im životom pôjde oveľa ľahšie.

Zahaľuje ich rúško tajomna

Okolo zrelých žien sa vznáša akási aureola, skrz ktorú je ťažké preniknúť. Toto tajomno je však pre mužov veľmi lákavé. V starších partnerkách sa nedá čítať, ako v otvorených knihách. Nedovolia to. Majú množstvo svojich tajomstiev z minulosti, no mnohé z nich si nechávajú pre seba. Aj to láka ich partnerov. Pretože nič nás viac nepriťahuje, ako práve tajomno.

Viete si predstaviť vzťah s výrazne starším či mladším partnerom? Napíšte ostatným čitateľom do diskusie pod článkom.

Zdroj: Mia, gettyimages
Odporúčame