Móda pre nízke ženy? Nasledujte tieto tipy, doslova z nich vyrastiete

Žena

thinkstockphotos.com

Našťastie nemusíte mať rozmery modelky, aby ste si mohli urobiť radosť v obchodoch. Čo si však máte vybrať, aby ste rešpektovali postavu, ktorú vám príroda nadelila? Od koľko centimetrov je žena malá? Od 1,6 metra? Od 1,55 metra? Výška nehovorí všetko. Rovnako je potrebné prihliadať na stavbu tela a na rozmery. Žena s harmonickou postavou bude vyzerať väčšia než iná, ktorá má dlhé telo a krátke nohy. Záleží tiež na držaní tela. Vzpriamené telo s hlavou hore zmení všetko.

Návrhárka značky Aeschne Sandrine, ktorá meria 1,58 metra a váži 43 kilogramov, prechádza medzi regálmi s dámskym a detským oblečením. „Moja výška mi robila problémy tiež zo spoločenského hľadiska. V škole som bola „trpaslíčka“ alebo „tá mrňavá blondýnka“. Musela som si kupovať detské nohavice pre 14 až 16 ročné,“ hovorí.

Pokiaľ nechcete, aby ste sa podobali panenke, musíte si často vyberať detské odevy blízke dámskej móde a pekné tenisky dievčenskej veľkosti 35 bez ružového poníka.


Mohlo by vás zaujímať: Omladnite vďaka správnemu oblečeniu: Kreácie, ktoré vám uberú celé roky


Vyberte si menšie podpätky

Sú nutné podpätky? Obecne sa usudzuje, že áno. Je to logické. Ale nie všetky chcú stráviť celý deň na podpätkoch. Je vhodné vyvarovať sa dvanásťcentimetrovým podpätkom: riskujete, že budete vyzerať ešte menšie. Nenoste také topánky na vysokej podráźke, ktoré skresľujú postavu.

Zamerajte sa na jemné, guľaté či hranaté podpätky ladiace s postavou. Nenoste príliš uzavreté balerínky a črievice so širokými páskami, ktoré prispievajú k nemotornému vzhľadu, najmä pri silných nohách. Dávajte prednosť jemnosti a tenkému pásku okolo členkov.

Midi sukne skracujú nohy

Ako sa vyhnúť oblečeniu, ktoré skracuje postavu? Široké a neforemné odevy nikomu nepridajú, predovšetkým malým ženám. Zaobídete sa bez voľných šiat, pánskej vesty a splývajúcich nohavíc. Vyvarujte sa tiež dĺžky do polky lýtok. Rovná sukňa midi dĺžky skracuje nohu.

Ak chcete dlhé šaty, vyberte si priesvitnú a vzdušnú látku. Namiesto materiálov s veľkými vzormi, ktoré vzbudzujú dojem, že ste ešte menšie, dávajte prednosť jemným motívom. Pohrať sa môžete s vertikálnymi pruhmi, ktoré, ako je známe, predlžujú.

Pokiaľ ide o farby, vyhýbajte sa tomu, aby ste nosili dve rôzne farby alebo pásik, čo rozdeľuje postavu na dve časti. Lepšie budete vyzerať v oblečení jednej farby či vo vzorovom tieňovaní.

Vyvarujte sa veľkých kabeliek a veľkej bižutérie, ktoré malú postavu len zvýrazňujú. Vítané sú dlhé náušnice a dlhé náhrdelníky.


Mohlo by vás zaujímať: Dámsky šatník po päťdesiatke: Čomu sa vyhnúť a čo v ňom nesmie chýbať?


Postavu predĺži aj odhalená koža

„Požehnávam môde, ktorá priniesla skrátenú dĺžu nohavíc,“ hovorí Claire, ktorá má 1,55 metra. „Efekt je úžasný. Roky som si myslela, že také nohavice skracujú a nosila som džíny dlhé až k podrážke. Bola to chyba. Skrátená dĺžka pridáva centimetre,“ hovorí. Päť centimetrov nad členkom je optimálna dĺžka.

Postavu, či už je štíhla alebo zaoblená, predlžuje tiež odhalená koža. Otvorená vesta, krátke či vyhrnuté rukávy a výstrih jej dodávajú centimetre.


Akými fintami sa snažíte pri obliekaní predĺžiť svoju postavu vy? Napíšte ostatným čitateľom do diskusie pod článkom.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, Milan, ČTK, Le Figaro
Odporúčame