Modrá, zelená či hnedá: Čo prezrádza farba očí o vašej povahe?

Žena

thinkstockphotos.com

Farba očí môže o človeku prezradiť možno viac, ako by ste si mysleli. Najžiadanejšie sú podĺa predajnosti farebných šošoviek modré, všetky farby však v sebe skrývajú mnoho kladných vlastností (a aj nejaké záporné). Akí sú ľudia s modrými, hnedými či zelenými očami?

Oči pohľadom odborníkov

Hovorí sa, že oči sú zrkadlom duše. Odráža sa v nich veľa z ľudského vnútra. Mnohokrát i to, čo sa človek snaží pred druhými zo všetkých síl ukryť. Oči teda dokážu o nás veľa prezradiť, a aj preto sú oblasťou bádania, ktorá láka mnohých vedcov a odborníkov. Výnimkou neboli ani výskumníci z Queenslandu a Nového Južného Walesu, ktorí sa pokúsili zistiť o prepojení farby očí a charaktere človeka viac. Vyhodnotili dotazníky 336 ľudí, kde nechýbali informácie o ich povahových rysoch a, samozrejme, ani o farbe očí. Zistili napríklad to, že majitelia svetlejších očí, ktoré sú typické hlavne pre severské krajiny, sú menej príjemní ako ľudia tmavookí. Čo teda prezrádza farba očí o človeku?


Mohlo by vás zaujať: Oči, okno do duše: Čo všetko o nás prezradí ich farba či pohľad?


Hnedé oči sa spájajú so silou a kreativitou

Majitelia hnedých očí nemajú materialistické sklony, ale skôr ich priťahuje krása prírody. Vyznačujú sa vnútornou silou, kreativitou, praktickosťou, vytrvalosťou a zodpovednosťou. Mnohokrát sú pokladaní za individualistov. Väčšina z nich patrí medzi extrovertov, ktorí majú radi ľudí a často sa s nimi stretávajú. Obľúbení sú aj preto, lebo majú zmysel pre humor, okrem toho je hnedá farba očí najdôveryhodnejšia. Patria k vášnivým milencom a sú magnetom pre opačné pohlavie – platí, že čím je hnedá tmavšia, tým je príťažlivejšia. Ťažkosti majú s vyjadrovaním svojich citov.

Modré oči signalizujú energickosť a spontánnosť

Žiarivo modré oči sú zvyčajne považované za veľmi príťažlivé. Ľudia, ktorí ich dostali do vienka, sú väčšinou priateľskí, temperamentní a atraktívni. Snažia sa druhým pomáhať. Ich pozitívnou vlastnosťou je úprimnosť. Sú vyznávačmi dlhotrvajúcich zväzkov a túžia po harmonickej rodine. Stáva sa tiež, že sú náladoví a ľahko upadajú do stereotypu. Ich poznávacím znamením je vytrvalosť. Majú výborné pozorovacie schopnosti.


Mohlo by vás zaujať: Najdôveryhodnejšia farba očí: Tipnite si, ktorá to je!


Sivé oči sú predzvesťou inteligencie a odvahy

Ak vám príroda nadelila oči v sivej farbe, narodili ste sa ako prirodzení vodcovia. Viete, ako riešiť problémy medzi ľuďmi. Je pre vás prirodzené nájsť kompromis a spory urovnať. Máte pokojnú povahu a máte radi ľudí. Disponujete obchodným duchom a odvahou. Čo sa týka vzťahov, je pre vás dôležitá vernosť, teda trvalý vzťah. Ak nájdete vhodného partnera, stávajú sa z vás romantickí milenci.

Zelené oči znamenajú kreativitu a dobrodružstvo

Vlastníci zelených očí sú kreatívni. Ich pohľad pôsobí tajomne. Milujú dobrodružstvá a nové výzvy. Vyznačujú sa tiež inteligenciou a láskou k životu ako takému. Patria k vášnivým milencom, ale niekedy bývajú aj neprimerane žiarliví. Majú zmysel pre humor. K ich charakterovým znakom patrí aj nepredvídateľnosť. Je pre nich veľmi dôležitá sloboda. Údajne patria majitelia zelených očí k najšťastnejším.


Mohlo by vás zaujať: Mimika, tvar hlavy či nosa: Viete, čo o vás prezrádza okoliu?


Orieškovohnedé oči znamenajú spontánnosť a zábavu

Majitelia hnedo-zlatých očí často so zeleným nádychom sa nevzdávajú, dokiaľ nezískajú to, čo si zaumienili. Tvrdohlavosť je jedna z čŕt tých, ktorí sa narodili s orieškovohnedými očami. Patria do kategórie spontánnych ľudí, milujú experimenty a nechýba im odvaha. Vyžívajú sa v dobrodružstvách a nových zážitkoch, čiže neboja sa vyskúšať nepoznané. Občas majú sklony k sebectvu. Príznačná je pre nich elegancia. Príroda im do vienka nadelila zmysel pre humor.

Čierne (tmavohnedé, temné) oči sú znakom dôvery a zodpovednosti

V našich končinách sa s vlastníkmi čiernych, resp. výrazne tmavohnedých očí stretávame pomerne zriedka. Charakterizuje ich hlavne zodpovednosť a dôveryhodnosť. Čo sa týka svojej osobnosti, zvyknú byť tajnostkári.duchovne založení a introverti. No vedia byť aj veľmi vášniví. Príznačný je pre nich optimizmus a trpezlivoať. K ich charakterovým znakom patrí tiež perfekcionizmus.


Akej farby sú vaše oči? Sedí podľa nej na vás uvedený popis? Napíšte ostatným čitateľom v diskusii pod článkom .

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, Mirka
Odporúčame