Najedzte sa do štíhlosti: Schudnite vďaka chutnej strave

Diéta

photl.com

Slovenská odborníčka na zdravú výživu Mgr. Antónia Mačingová vydala po veľmi dobrých ohlasoch knihu Najedzte sa do štíhlosti v rozšírenom vydaní. V publikácii nájdete jej neoceniteľné rady a návody na zdravý spôsob stravovania. Samozrejme, nechýbajú ani recepty, vďaka ktorým sa budete stravovať chutne, no zdravo. Ako hodnotia dielo tí, ktorí sa ním riadia?

Antónia Mačingová sa zdravému stravovaniu venuje už viac ako 15 rokov. V knihe Najedzte sa do štíhlosti – rozšírené vydanie zhrnula svoje bohaté poznatky. Nájdete v nej tzv. schodíkovú metódu chudnutia, semaforové stravovanie, mesačný program podľa semaforového stravovania a aj rady pre stravovanie podľa krvných skupín. Určená je pre tých, ktorí svoj život chcú zmeniť od základov a dodržiavať tento nový životný štýl dlhodobo.

„Záleží na vás, či po štyridsiatke chytíte druhý dych alebo prvý infarkt,“ hovorí autorka. Publikácia je zaujímavá tým, že sa v nej nachádza veľa receptov vrátane ukážok sviatočného stravovania. Dokonca obsahuje aj chutné recepty pre tých, ktorí majú vysoký výdaj energie či dobrý metabolizmus a môžu si dovoliť aj nejakú tú maškrtu. Napríklad koláč „Lenivá štrúdľa“ (recept nájdete na konci článku). Túto dobrotu miluje aj Antónia Mačingová. A to najmä kvôli nenáročnosti pri príprave. Výsledná chuť je neopísateľná, tvrdí.


Mohlo by vás zaujať: 10 skvelých tipov na chudnutie priamo od čitateľov: Inšpirujte sa nimi aj vy


Takto hodnotia knihu Najedzte sa do štíhlosti čitatelia internetového obchodu iPark.sk:

„Potrebovala som naštartovať seba aj manžela, začať sa stravovať zdravšie a hlavne menej. Plus prečistiť organizmus. Za 10 dní som schudla 3 kilá. A aj nejaké centimetre išli dole. Je to perfektne napísaná kniha o tom, ako sa stravovať. A hlavne s receptami.“

„Je to výborná kniha. Je mi ľúto, že som ju neobjavila skôr. Recepty sú vynikajúce a chutné. Celá rodina sme sa začali podľa nej stravovať. Cítim sa omnoho lepšie. Mám veľa energie. Predtým som bývala veľmi unavená a teraz po dvoch týždňoch ako keby som bola iný človek.“

„Zdravím všetkých chudnúcich, v nedeľu som dokončila 28-dňovku a je to bomba. Recepty mi chutia skoro všetky. Až na sójové mliečko – to mi akosi nejde. No pokračujem. Skúšala som už všeličo. Tabletky aj cvičenie. No všetko ma prestalo baviť po 2-3 týždňoch.“


Mohlo by vás zaujať: Tajomstvá expresnej straty tuku: Tieto triky vás zbavia kíl najrýchlejšie


Tip na recept – Lenivá štrúdľa 

potrebujeme: dva poháre hladkej múky, dva poháre detskej krupice, jeden pohár kryštálového cukru, prášok do pečiva, balíček vanilkového cukru, 250 g masla, citrónovú kôru, veľa na hrubo nastrúhaných jabĺk, mletú škoricu.

príprava: múku, krupicu, cukor, prášok do pečiva a vanilkový cukor zmiešame, zmes rozdelíme na dve polovice. Prvú vysypeme na pomastený plech a rovnomerne pokvapkáme polovicou masla, ktoré sme si medzitým rozpustili. Rovnomerne rozložíme postrúhané jablká so škoricou a citrónovou kôrou a posypeme druhou polovicou zmesi, ktorú polejeme druhou polovicou rozpusteného masla. Pečieme v rozohriatej rúre.

Prajeme dobrú chuť!

Kniha Najedzte sa do štíhlosti sa nachádza v ponuke internetového obchodu iPark.sk so zľavou 20%>>

Zdroj: photl.com, photl.com, PR článok
Odporúčame