Najkurióznejšie samovraždy: Nápaditosť ľudí ozaj nepozná hranice

Smrť

sxc.hu

Ide o tému nie príliš príjemnú a pre mnohých trochu morbídnu. Možno sa však pri niektorých prípadoch dokážete aj pousmiať. Niektoré zo samovrážd sú totiž skutočne poriadnymi kuriozitami. Do tohto prehľadu sme pre zaujímavosť nezaradili len úmyselné, ale aj neúmyselné samovraždy, kedy si títo smoliari smrť privodili nechtiac sami.

Smrť pred kamerou

Extrémnym prípadom je Christine Chubbucková. V roku 1974 išlo o veľmi známu moderátorku amerického spravodajstva. 15. júla prišla do práce, pokojne čítala správy a po 8 minútach vysielania vytiahla revolver a strelila sa do hlavy. Na papieri mala pritom predpripravenú reportáž o svojej samovražde.

Zabilo ho jeho auto

Gerrlad Mellin. Meno úspešného a bohatého biznismena, ktorý nemal v láske príliš šťastia. Po rozvode so ženou ostala nasťahovaná v jeho luxusnej vile a jemu neostalo nič, len problémy pred súdom. Rozhodol sa pre netradičnú formu samovraždy. Vlastnil poriadne drahý a rýchly automobil Aston Martin DB7. Sadol si do neho, na krk si dal lano so slučkou a jeho druhý koniec priviazal o strom. Netreba hovoriť, čo nasledovalo po tom ako pridal plyn a vyšiel s autom na hlavnú cestu. Určite nemilý zážitok aj pre ostatných vodičov.

Vyhladoval sa na smrť

Hrôzostrašný je aj spôsob odchodu istého Nemca v roku 2008. Rozviedla sa s ním žena, prepustili ho v práci a dcéra sa mu otočila chrbtom. Aby toho nemal málo, nemecké úrady mu po istej dobe zastavili aj poskytovanie sociálnych dávok. 58 ročný Nemec sadol na svoj bicykel a šiel na posed vzdialený celých 100 km. Nemal so sebou nič len karimatku a zápisník. Príčinou smrti bolo vyhladovanie. Bez jedla dokázal prežiť v posede až 23 dní, každý deň si robil do denníka poznámky. Jeho telo neskôr náhodne objavili miestni poľovníci.


Mohlo by vás zaujať: Nápisy na náhrobkoch známych aj neznámych: Vtipné, smutné, aj na zamyslenie!


Hanbu nepripustil za žiadnych okolností

Francúzsky kráľ Ludovít XIV. je určite známy mnohým z vás. O jeho šéfkuchárovi – Francoisovi Vatelovi však vedel len málokto. Svoj post bral tak vážne, že sa kvôli jedlu rozhodol spáchať samovraždu. Objednal si ryby, ktoré meškali a on by neprežil hanbu pred kráľom. Preto siahol po radikálnom riešení a prebodol sa vlastným mečom. Iróniou je, že takmer ihneď po samovražde za ním prišiel jeho pomocník so správou, že ryby práve dorazili.

Dovolenka samovrahov

Teraz si v krátkosti predstavíme niektoré miesta, kde samovrahovia s obľubou ukončujú svoje životy. Najznámejším miestom je azda les Aokigahara v Japonsku. Ide o jedno z najtichších miest v celom Japonsku a to je asi dôvod takejto obľúbenosti. V roku 2009 tu ukončilo svoj život 2 645 ľudí. Miestni ľudia si povrávajú, že sú za tým nadprirodzené sily a duchovia prebývajúci v lese.

Tradične obľúbenými sú mosty. Jedným z nich je most Humber v Anglicku. Zahynulo na ňom už 200 ľudí. U samovrahov je vychyteným aj Nuselský most v Prahe. Tu sa rozhodlo ukončiť život až 300 ľudí. Nielen u turistov, ale aj u samovrahov je veľmi obľúbený most Golden Gate v San Franciscu. Každoročne sa samovražda podarí 30 ľuďom, celkovo tu dobrovoľne vyhaslo 1 500 životov. Železné siete však v súčasnosti znižujú počty samovrahov. Dostať sa cez ne nie je jednoduché a neraz stihnú okoloidúci zalarmovať pomoc. Obľúbenými sú aj najrôznejšie útesy, či preslávené Niagarské vodopády.

Keď nejdú veci podľa plánu

Neraz sa však ľudia ocitnú za bránami smrti, hoci pre to nič neurobili úmyselne. Kurióznou a dnes už úsmevnou smrťou je tá, ktorú absolvoval grécky dramatik Aischylos takmer pol storočia pred našim letopočtom. Ponad neho letel orol so svojim úlovkom – korytnačkou. Aby sa dostal orol k chutnému vnútru korytnačky, musel rozbiť jej pancier. V presvedčení, že plešina Aischylosa je kameň, o ktorý sa pancier korytnačky rozbije, ju pustil z drápov priamo nad gréckym dramatikom.


Mohlo by vás zaujať: Len pre silné povahy: Takto sa popravovalo počas uplynulých tisícročí


Ich pád bol dlhý a smrteľný

Franz Reichelt. Meno, ktoré mohlo zmeniť život, ak by jeho vynález – lietajúci kabát fungoval. Franc svojmu experimentu natoľko veril, že sa ho rozhodol ukázať priamo v akcii pri zoskoku z Eiffelovej veže. Bohužiaľ, kabát nelietal.

Študovať právo je dnes v móde. Každý mladý študent by raz chcel byť úspešným advokátom, no málo z nich by pracovalo s takým zanietením ako Garry Hoy. Na obhajobu svojho klienta chcel demonštrovať fakt, že okno na 24 poschodí je z nerozbitného skla. Nebolo.

Aj alkoholu môže byť priveľa

Súťaživosť sa nie vždy vypláca. Obzvlášť to platí v pití alkoholu. Istý Allan sa v jednom hoteli v Sydney zúčastnil súťaže s názvom Divoký piatok. Cieľom bolo v 100 minútovom limite nazbierať čo najviac bodov. Za každý alkohol sa prideľoval istý počet bodov. Allan síce s prehľadom zvíťazil, no po súťaži zaspal a bohužiaľ sa už neprebudil. 34 pív, 4 bourbony a 17 tequíl bolo na neho priveľa.

Pomotaní teroristi

Teroristické útoky nemusia vždy pripraviť o život len nevinných. Niekoľko rokov dozadu v Jeruzaleme zabudli na zmenu času miestni teroristi. Bomby v ich autách vybuchli o hodinu skôr v čase, kedy sa v nich premiestňovali na miesto určenia.


Mohlo by vás zaujať: Briti si zvolili najvtipnejší nápis na náhrobku: Toto je on!


Studňa plná mŕtvol

Na záver jeden príbeh z Egypta. Táto udalosť sa stala v roku 1995. Miestnemu farmárovi padlo do jeho studne kura. V snahe zachrániť ho sa vybral do studne. Bohužiaľ spodný prúd ho stiahol na dno a farmár sa utopil. Zachrániť ho však chcela jeho sestra s dvoma bratmi. Nikto z nich nebol dobrý plavec a všetci traja sa utopili taktiež. Okolo studne šli dvaja starší farmári, ktorí v nej videli ľudské telá. Aj oni preto zliezli do studne a pravdepodobne kvôli spodnému prúdu v nej našli smrť aj oni. Po príchode polície čakalo na policajtov nemilé prekvapenie. Zo studne museli vyloviť 6 mŕtvych tiel. Kura ako jediné prežilo.

Smrť je strašná bez ohľadu na svoje okolnosti. Mnoho ľudí nemalo šťastie poslednýkrát vydýchnuť doma na posteli s milovanými vo svojej blízkosti. Na týchto prípadoch dobre vidíme, že nikdy nemôžeme vedieť, kde na nás môže číhať nebezpečenstvo. Dávajte si preto radšej dobrý pozor.


Chápete ľudí, ktorí spáchali samovraždu, alebo je to pre vás niečo nemysliteľné? Podeľte sa o svoj názor s ostatnými čitateľmi v diskusii a vyhrajte víkendový pobyt alebo niektorú z ďalších cien v našej súťaži. Nezabudnite uviesť platnú emailovú adresu.

Zdroj: sxc.hu, sxc.hu, David
Odporúčame